Magánember is csődbe menekülhet

Infostart
2008. november 21. 07:45
A pénzügyi válság közepén felmelegítettek a szakemberek egy régebbi ötletet: a magáncsőd intézményét - olvasható a Népszabadságban. Először 2001-ben készült erről törvénytervezet, az akkori jóléti viszonyok közepette végül is nem volt politikai igény a bevezetésre.

Most újra egyeztetnek a magáncsőd bevezetéséről a minisztériumok. Az intézmény lényege, hogy mielőtt végrehajtásra kerülne sor, a bíróság felszólítja a feleket: tárgyaljanak.

A Magyar Nemzet értesülései szerint az egészségügyi miniszter segítségét kérte a Heim Pál Gyermekkórház főigazgatója, mert nincs pénz és a körülmények sem megfelelőek ahhoz, hogy a szülők a nap 24 órájában beteg gyermekük mellett lehessenek. Harmat György főigazgató azt mondta: az egyik gond az, hogy a szülők elhelyezése is beleszámít a korlátozott teljesítménybe, vagyis csökkenti az elvégezhető gyógyító beavatkozások számát.

Vizsgálódik a Gazdasági Versenyhivatal a BKV-ál erőfölénnyel való visszaélés miatt - tudta meg az Index. A közlekedési cég ugyanis ingyenes buszmegálló-használatot biztosított szerződésben a City Tour Hop-on Hop-off Kft. városnéző buszainak, cserébe mindössze annyit kért, hogy tegyék föl a buszokra a BKV logóját. A konkurens turisztikai cégekkel viszont szóba se állt a BKV.

Felülvizsgálja a válság miatt a tervét az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank, és nem állítja le a befektetéseket az EU új tagországaiban. Így jövőre hétmilliárd eurót fektetnek be a bank célterületén, ennek csaknem felét az új uniós tagállamok kapják - közli a Napi Gazdaság.

A Világgazdaságból kiderül: több mint 380 milliárd forintos adózott eredményt értek el az első kilenc hónapban a magyarországi bankok, ez majdnem egyharmadával meghaladja az egy évvel korábbit. A jelentős nyereségnövekedésben viszont feltehetően szerepet játszott, hogy az OTP csoport a harmadik negyedévben kapta meg a Garancia Biztosító árát, amely szektorszinten is érezteti egyszeri jótékony hatását.

A portfolio.hu azt elemzi, hogy a deflációs veszélyek intenzívebbé válásával bekövetkezhet-e egy olyan spirál a fejlett gazdaságokba, mint ami volt az 1930-as években, az Egyesült Államokban.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Lapszemle
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Lapszemle
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Gazdasági lapszemle
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást