A szakember az egyik Andrássy úti ház tetején tartott sajtótájékoztatót, amelyen elhangzott, hogy a fővárosban egymillió kémény van, ebből 23 ezer az, amelynek a felújítását nem lehet tovább halogatni, mert életveszélyessé váltak. Ennek ellenére ebben a fűtési szezonban még nem volt a kéményekkel kapcsolatos halálos baleset, sőt évről évre kevesebb a tragédia országos és fővárosi szinten egyaránt, ami európai viszonylatban is alacsony. Majoros Béla ezt azzal indokolta, hogy az emberek belátták, a kémény "veszélyes üzem".
A fővárosi kéményekről szólva a műszaki ellenőr elmondta, hogy a legtöbb nincsen "tragikus" állapotban, de jellemző hibájuk a gyenge belső falazat és a rossz statikai állapot. Az emberek azzal tehetik a legtöbbet a biztonságukért, ha beengedik a lakásba a kéményseprőket, hogy el tudják végezni az ellenőrzést.
Évente több tízezer lakásba nem tudnak bejutni, ezért nem tudják a kéményeket megvizsgálni, pedig érkezésük előtt nyolc nappal értesítik a lakókat és pótidőpontot is biztosítanak.
A leggyakoribb gond Majoros Béla szerint az égéstermékek visszaszivárgása, ezért a Főkétüsz azt ajánlja, hogy jelzőberendezést telepítsenek a lakásba.