Az Airbridge Magyarország Zrt.-n keresztül az orosz Borisz Abramovics kisebbségi tulajdonában lévő légitársaság az előző két évben 27 milliárd forintos üzemi veszteséget hozott össze.
Most a Pénzügyminisztérium, sőt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök is az orosz kormányfőhöz fordult pénzügyi segítségért. A kormányfői igyekezet érhető, hiszen a magyar állam a szokatlan privatizációs szerződés következtében nem szállt ki teljesen a Malévből, de azt sem akarja, hogy a cég ismét állami tulajdonba kerüljön. A lap Vlagyimir Putyinhoz közeli forrásból úgy értesült: Moszkva kész mentőövet dobni a társaságnak. A Malév így vagy az Aeorflotnál, vagy valamelyik másik orosz állami légiforgalmi cégnél landolhat.
A Figyelő összeállítása szerint lesz honnan újrakezdeni a feltörekvést: az ebbe a kategóriába sorolt országok világszerte súlyosan megszenvedik a pénzügyi válságot. Papíron ugyan az érintett országok egy része elég erősnek látszik, a statisztikák azonban elfedik, milyen mértékben függ gazdaságuk a külföldi hitelektől. A globális pénzügyi válság most többszörös csapást mér rájuk. A Figyelő szerint Magyarország nem tartozik a leginkább fenyegetett 12 ország közé. A kormányok és a nemzetközi hitelintézetek igyekeznek ugyan kihúzni őket a bajból, de van, amelyik országnak így sem kerülheti el a válság szélsőséges utóhatásait.
A Heti Válasz arról ír, hogy a válság közepette dőlnek a tabuk. Az Európai Unió vezetői például fogadkoznak: felül kell írni a globális kapitalizmus alaphazugságát, vagyis hogy fontosabb érték a tőke szabad áramlása, a banktitok védelme, mint az offshore adócsalók és pénzmosodák leleplezése. Magyarországon is egyre több vállalkozás engedheti meg magának, hogy adóparadicsomban bejegyzett cég legyen a tulajdonosa vagy a beszállítója. Az offshore társaságok ma a bér- és jutalomkimentés eszközei is. Franciaország elnöke október végén jelentette ki, hogy ki kell iktatni azokat az árnyékzónákat, amelyeket az offshore központok jelentenek. Kovács László adóügyi biztos sem tartja elfogadhatónak, hogy miközben uniós polgárok százmilliói tisztességesen adóznak, addig épp a legmódosabbak megkerülik a közteherviselést. A biztos szerint a banktitok többé nem szolgálhat adócsalás eszközéül.