Háromszor is leszavazta a Ház a minisztert

Infostart
2008. október 6. 16:20
Háromszor is leszavazták a Parlamentben Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter interpellációkra adott válaszát.

Először az MDF-es Herényi Károly az úgynevezett munkavállalói könyvvel összefüggésben tett fel kérdést; nem sokkal később a fideszes Zongor Gábor az idősotthonok normatív támogatása miatt interpellálta a minisztert, majd a szintén fideszes Hirt Ferenc kért választ az önkormányzati óvodák, alap- és középfokú intézmények fizikai akadálymentesítéséről.

A Fidesz és a KDNP ezután lemondásra szólította fel a minisztert.

Hétfőn a legfőbb ügyész helyettesének egyik válaszához sem tudták biztosítani a többséget a szocialisták. A szabad demokrata Gusztos Péter azt kérdezte, hogy a demonstrációkon történő bűncselekmények miatt miért nem indít eljárást hivatalból az ügyészség. A politikus nem fogadta el Belovics Ervin, a legfőbb ügyész helyettesének válaszát, amelyet a Ház többsége is elutasított.

A hétfői hárommal együtt a kisebbségi kormányzás kezdete óta már kilencszer nem tudta biztosítani a parlamenti többséget az MSZP egy interpellációra adott válasznál.