Sugárvédelmi kiképzésen a katasztrófavédők - képgaléria

Infostart
2008. június 13. 12:45
Elméleti és gyakorlati sugárvédelmi kiképzésen vettek részt a megyei Veszélyhelyzeti Felderítő Csoportok, valamint a Budapest és Pest megye védelmét ellátó Veszélyhelyzeti Felderítő Szolgálat munkatársai. A hallgatók többek között azt is megtanulták, mit kell tenniük, ha egy laboratóriumban robbanás történik, tűz üt ki, és radioaktív anyagok kerülnek a szabadba.

A megyei Veszélyhelyzeti Felderítő Csoportok, valamint a Budapest és Pest megye védelmét ellátó Veszélyhelyzeti Felderítő Szolgálat mintegy 40 munkatársa vett részt az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság sugárvédelmi szakkiképzésén.

A jövő évben tartandó ONER-3-2009 nemzeti nukleárisbaleset-elhárítási gyakorlat újabb felkészítési állomásaként a résztvevők elméleti és gyakorlati foglalkozásokon ismerkedtek meg az új Országos Nukleárisbaleset-elhárítási Intézkedési Terv tartalmával, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség radiológiai veszélyhelyzetek kezelésére vonatkozó ajánlásával, az Országos Sugáregészségügyi Készenléti Szolgálat eljárásrendjével és a sugárfelderítő műszerek kezelésével, valamint begyakorolták az újonnan rendszeresített sugárkapuk használatát.

A hallgatóknak a tűzoltók közreműködésével gyakorlatban is számot kellett adniuk a képzésen elsajátított tudásukról. Az egyik gyakorlat feltételezése szerint egy laboratóriumban robbanás történt, tűz ütött ki és radioaktív anyagok kerültek a szabadba. A másik gyakorlat egy radioaktív anyagot szállító vasúti szerelvény ütközését feltételezte egy menetrend szerint közlekedő autóbusszal.