Több ezren használták ki a földtörvényben lévő kiskaput - lapszemle

Infostart
2008. május 2. 08:54
Több ezer csereszerződést kötöttek az utóbbi években fogorvosok és ügyvédek, illetve más befektetők, amivel komoly termőföldbirtokokhoz jutottak. A földtörvényben lévő kiskapu bezárását a szakmai szövetségek évek óta kérik a kormánytól - írja a Magyar Nemzet. Lapszemle.

Elkezdődött a kárfelmérés és a talajmechanikai vizsgálat Káposztásmegyeren a 4-es metró építkezéséből származó, illegálisan lerakott betontörmelék és föld ügyében - írja a Népszabadság. A sitt mennyiségét több mint 30 ezer köbméterre becsülik, ha ez beigazolódik, a többhektárnyi terület rekultivációja - az újpesti polgármester szerint - százmillió forintnál is többe kerül majd.

Több ezer csereszerződést kötöttek az utóbbi években főként fővárosi fogorvosok és ügyvédek, illetve más befektetők, amivel komoly termőföldbirtokokhoz jutottak. A földtörvényben lévő kiskapu bezárását a szakmai szövetségek évek óta kérik a kormánytól - írja a Magyar Nemzet.

A probléma a Somogy megyében zajló, szervezettnek tűnő földvásárlási ügyek miatt került ismét előtérbe. Az élelmiszer-alapanyagok drasztikus áremelkedése és a világon tapasztalt élelmiszerhiány nyomán a termőföld egyre nagyobb értéket képvisel. Ez a spekulánsok érdeklődését is felkeltette, olyannyira, hogy egyes hírek szerint már befektetési alapok is létrejönnek a kelet-közép-európai jó minőségű földekre.

Nem tudott megállapodni a BKV Somodi László volt közlekedési vezérigazgató-helyettessel a közös megegyezéses távozásról, így a munkáltató a lehető legkeményebb munkajogi szankcióval, a szakmai alkalmatlanság esetén bevethető rendkívüli felmondással élt, amit azonban indokolni kell és a bíróság előtt is meg kell tudni védeni - olvasható az Index.hu-n.

Somodi bűneit négy pontban ismertette főnöke a felmondólevélben. Az első pont szerint a volt vezérigazgató-helyettes a felelős azért, hogy a paraméterkönyv szakmai hiányosságok és a szükséges egyeztetések elmaradása miatt nem volt elfogadható. A második pont szerint a szakszervezetek azért hirdettek április 24-én határozatlan idejű sztrájkot, mert Somodi az érdekvédőkkel nem folytatta le a szükséges érdemi egyeztetéseket, a harmadik pont szerint a Somodi alá tartozó szolgáltatásfejlesztési osztály több ízben is megsértette a BKV ügyrendjét, a negyedik pont szerint Somodi a kirúgásának bejelentése után, 2008. április 29-én és április 30-án előzetes engedély nélkül nyilatkozott a sajtónak.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást