Számháború a jóléti kiadások körül

Infostart
2008. április 22. 06:49
Számháború tört ki közgazdászok, elemzők, aktív és volt jegybankárok között. A kérdés az, hogy mekkora megtakarításra is adnának lehetőséget a jóléti, szociális kiadások. A "becslések" 1300 és 2500 milliárd forint között terjednek.

Aki be is szállt egy tippel, mint például Surányi György, nem feltétlenül tart szükségesnek ekkora megszorítás. A Napi Gazdaság utánanézett: az államháztartásból idén jóléti kiadásokra több mint 8100 milliárd forintot költenek, ám ha ebből elhagyjuk a mindenki által védettnek nyilvánított oktatást és egészségügyet, máris "csak" 5500 milliárd forintnál járunk.

Még nagyobb figyelmet fordítanak a sértettek érdekeinek képviseletére, az elkövetők pedig arra számíthatnak, hogy tettükért a különféle büntetések igen változatos kombinációjával sújthatják őket - kevésbé szakszerűen, de a lényeget illetően a Népszabadság szerint nagyjából így összegezhető az új büntető törvénykönyv általános részének koncepciója. Júliusig befejeződnek a szakmai viták, a tervezet az elképzelések szerint augusztusban a parlament asztalára kerül.

Meghajlik a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség az egyre súlyosabb kritikák alatt - írja a Magyar Nemzet. A szervezet már nem zárkózik el attól, hogy több százmilliárd forintos értékben kezdeményezze Brüsszelben a fejlesztési források átcsoportosítását. Az Állami Számvevőszék korábban súlyos kritikákkal illette a források átláthatatlanságát és hatékonyságát.

Nem úgy nézett ki a koronázó bazilika Székesfehérváron, ahogy most újratervezték, ezért - bár már beadta a város az uniós pályázatot - módosítani kell a projekten, ami veszélybe sodorhatja a 2 milliárd forintos uniós forrás lehívását - tájékoztat az Index.

A Világgazdaságból kiderül: az idén 5,5-6 milliárd euró körüli is lehet a külföldi működőtőke-bevonás. Bár a nettó beáramlás vélhetően csökken, mivel a magyar cégek külföldi terjeszkedése folytatódik, ez azt jelzi: magasabb osztályba léptünk.
 
A penzcentrum.hu a közüzemi számlák befizetési módjairól ír. Az elemzésből kiderül, miképpen rendezhetjük a díjfizetést a banki és az online lehetőségek útján.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Lapszemle
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Lapszemle
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Gazdasági lapszemle
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást