"A tandíj eltörlésével az egyetemeknek lesz kevesebb pénze"

Infostart
2008. február 7. 16:58
Az oktatási és kulturális miniszter szerint az egyetemi és főiskola ösztöndíjakat, valamint a felsőoktatási fejlesztéseket érintheti, amennyiben a március 9-ei népszavazás tandíjra vonatkozó része érvényes és eredményes lesz. A csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón bejelentették azt is, hogy a márciusban a parlament elé kerülő fogyasztóvédelmi törvény új logikájú szankciórendszert vezethet be.

"Szeretnének valami rendkívülit hallani? Rossz helyre jöttek" - ezzel a nem mindennapi felütéssel kezdte el Draskovics Tibor, a kormányzati igazgatás összehangolásáért felelős tárca nélküli miniszter azt a sajtótájékoztató sorozatot, amelyet szinte napról napra tartanak a kormány tagjai a mögöttük, illetve előttük álló feladatokról.

Az eddigi sikerek és sikertelenségek között a miniszter megemlítette, hogy idén tavasszal elfogadhatják az új fogyasztóvédelmi törvényeket is, amelyekben egyebek mellett új logikájú szankciórendszert alakítanak ki. Azaz a fogyasztót megtévesztő és károsító szervezet gazdasági erejéhez és méretéhez igazítják majd a bírság mértékét. Draskovics Tibor szerint ezeket az intézkedéseket célszerű lenne az építésügyre is kiterjeszteni.

Az oktatási és kulturális miniszter újságírói kérdésre beszélt a március 9-ei népszavazással összefüggésben arról, hogy tandíjügyben élesen elválik egymástól a politikai vita és a szakmai megítélés.

Hiller István azt mondta: a Felsőoktatási Kerekasztal minden résztvevője támogatja azt a rendszert, amelyben benne van a tandíj is. Az érvényes és eredményes népszavazás következményeiről szólva rámutatott: mivel a fejlesztési részhozzájárulás nem a magyar államkincstárba folyik be, a tandíj eltörlésével az egyetemeknek lesz kevesebb pénze az ösztöndíjakra és a fejlesztésekre.

Hanganyag: Németh Zoltán


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást