Több mint tízezer határőr rendőrként folyatja munkáját a schengeni csatlakozás után - mondta az InfoRádiónak a Határőrség országos parancsnoka. Béndek József hozzátette: a határőrök rendőri átképzést kapnak, mert van, akiből nyomozó lesz, míg másból forgalomirányító. De nemcsak a határőröknek, hanem a rendőröknek is tanulniuk kell.
A határőrök közül 530-560-an nem vállalták a rendőri munkát, ők vagy még az idén nyugdíjba mennek, vagy pedig egészségügyi okokból távoznak - mondta az InfoRádiónak a megszűnő Határőrség országos parancsnoka.
Béndek József elmondta azt is, hogy az állomány egy része eddig is olyan feladatot végzett, amelyet a rendőrség is ellát. Aki azonban olyan területre kerül, amely ismeretlen a számára, megfelelő felkészítésben részesül.
A bűnügyiseknek lesz a legkevesebb gondjuk, hiszen a Határőrség nyomozó hatóság is volt, így nekik különösebb képzésre nincs szükségük - tette hozzá.