Szavazógépet kaphatnak a fővárosi iskolások

Infostart
2007. október 8. 17:41
A főváros mintegy 10 milliárd forintot fordítana az új szakoktatási struktúra felállítására. Az összeg nagyobb részét európai uniós pályázatokon szereznék meg.

A fővárosi szakoktatási koncepció elfogadása és a szakképző iskolák integrációját követően új fázisba lépett a budapesti szakképzés átalakítása - mondta az oktatásért felelő főpolgármester-helyettes.

Horváth Csaba hozzátette, hogy a meglévők mellett öt új térségi integrált szakképző központot, úgynevezett TISZK-eket alakítanak ki a következő években.

Ezek a központok egyfajta iskolai társulások lesznek, amelynek tagintézményei megosztják egymás között a szakképzési feladatokat.

Az az iskola, amelyik nem tartozik valamelyik központhoz, a jogszabály szerint nem igényelhet semmilyen fejlesztési támogatást - közölte a főpolgármester-helyettes.

Az erről szóló előterjesztést novemberben tárgyalja a fővárosi közgyűlés, ám addig egyeztetést folytat róla a tantestületekkel, szülőkkel és diákokkal.

John Emese, a fővárosi közgyűlés oktatási bizottságának alelnöke elmondta, hogy a tervek szerint a következő években 9,1 milliárd forintot fordítanak a szakiskolák fejlesztésére.

John Emese hozzátette, hogy a 9,1 milliárd forint jelentős részét, mintegy 7 és fél milliárd forintot uniós pályázatokon nyerhet el a fővárosi önkormányzat.

Az alelnök említette az osztályok szavazógéppel történő ellátását is. Mint kifejtette, minden gyermek előtt lenne egy szavazógép, a nyomógombok segítségével azonnal válaszolhatnak a pedagógus által feltett kérdésre, és a válasz megjelenik az interaktív táblán, így gyorsabb lenne az értékelés.

A pénzből többek között öt új integrált szakképzési központot alakítanak ki, valamint 11 intézményt akadálymentesítenének és korszerűsítenének.

A beszélgetésen elhangzott, hogy az önrészek fedezeteként többek között az üresen maradt iskolák eladásából befolyó összegeket szeretné felhasználni a főváros.

Elmondták azt is, hogy bár 2013-ra további 20 százalékkal csökken majd a fővárosi tanulólétszám, ez nem jelent újabb iskola-összevonásokat, mert a csökkenést ellensúlyozza a Pest megyéből érkező tanulók, valamint a felnőtt-oktatásban részt vevők száma.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást