Nem csökkent az állatkínzások száma

Infostart
2007. október 4. 21:20
Nem csökkent az állatkínzások száma, annak ellenére, hogy négy éve bűncselekménnyé nyilvánították - mondta a Tolna Megyei Állat- és Természetvédő Alapítvány elnöke az Állatok Világnapján. Fiáth Szilvia szerint nincs elég visszatartó ereje a pénzbírságnak, szigorúbb büntetésre volna szükség.

Hiába számít közel négy éve bűncselekménynek, továbbra is gyakori az állatkínzás, több azonban a bejelentett eset - mondta az InfoRádiónak a Tolna Megyei Állat- és Természetvédő Alapítvány elnöke.

Fiáth Szilvia szerint a pozitívum az, hogy van már kihez fordulni, az állatkínzást be lehet jelenteni a rendőrségen, az ügyek nagy része azonban már itt megreked, hiszen azokat nem lehet bizonyítani.

Abban a kevés esetben pedig, amely eljut a bíróság elé, a vétkest nem büntetik megfelelően - tette hozzá az állatvédő.

Bűncselekménynek számít az állatviadalok szervezése, és az ilyen célra tenyésztett állatok tartása, valamint az állatok megkínzása, és az, ha eközben elpusztulnak vagy maradandó egészségkárosodást szenvednek. Bűncselekmény az állatok elhagyása, kidobása is - közölte Fiáth Szilvia.

A pénzbüntetés - véli a Tolna Megyei Állat- és Természetvédő Alapítvány elnöke - nem tartja vissza az embereket az állatkínzástól, ezért precedens értékű ítéletekre lenne szükség. A fejlett nyugati államokban az ilyen esetekben börtönbüntetést, vagy nagy összegű bírságot szabnak ki az elkövetőkre.

A leggyakoribb, hogy a megunt, esetleg megbetegedett állatoktól megszabadulnak tartóik - mondta Fiáth Szilvia.

Hanganyag: Koncz Anita


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást