Horváth Ágnes, az Egészségügyi Minisztérium államtitkára a bezárásra ítélt kórházakról csak annyit árult el, hogy átalakításukat intézményenként egy miniszteri biztos fogja koordinálni.
A biztosok feladata lesz a leépítések és a műszerek elszállításának megszervezése.
A három kórház közül a Schöpf-Merei Ágost várhatóan magánkórház lesz a sajtóban korábban megjelent hírek alapján.
Az intézmény vezetése ugyanis egy olyan koncepción dolgozott, amely szerint a szülészet és a nőgyógyászat fizetőssé válna, a koraszülött-részleg pedig máshová költözne.
Demszky: a fővárosnak nincs pénze a Schöpf-Mereire
Demszky Gábor főpolgármester egy korábbi nyilatkozata szerint, ha a menedzsment megalapozott javaslatot tesz le az asztalra, akkor az ingatlant a főváros bérleményként az intézmény rendelkezésére bocsátja.
"Ha a Schöpf-Merei kórház finanszírozását az OEP a miniszter rendelkezése alapján megszűnteti, akkor a főváros nem lesz abban a helyzetben, hogy a kórházat üzemeltesse, kivéve, ha a kórház magánkórházként, tehát az OEP finanszírozása nélkül működik tovább" - közölte a főpolgármester.
Garamvölgyi György, a kórház főigazgatója még nem tudott nyilatkozni az ügyben. A Fővárosi Önkormányzat sajtóosztályán is csupán azt az információt közölték, hogy a főpolgármesteri kabinet jövő héten tárgyalja a kérdést.Nemrég a sajtóban megjelent, hogy a Kincsári Vagyoni Igazgatóság az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézethez és a Svábhegyi Kórházhoz tartozó ingatlanok eladását hirdette meg.
Zelles Sándor, az igazgatóság vezetője azonban elmondta, az érintett telkek és épületek már több mint 10 éve üresen, kihasználatlanul állnak, az intézmények nem ezekben folytatják tevékenységüket. Kérdésünkre, hogy a jelenleg is használt ingatlanok eladásával foglalkoztak-e már, Zelles Sándor nemmel válaszolt.
Hat-hétezer orvos és asszisztens vált munkahelyet
Az intézmények sorsáról szerettük volna megkérdezni a kórházak vezetőit is, ám sajnos egyiküket sem értük el. A korábbi hírek szerint a két ingatlant kiürítik és értékesítik. Az ebből befolyó összeget pedig az ígéret szerint egészségügyi fejlesztésekre fordítják. A kórházi személyzet elvileg más intézményekbe kerül.
Molnár Lajos a kórházlista bejelentése kapcsán elmondta, az átalakítások miatt, az országban körülbelül 1500 orvosnak és 5-6 ezer asszisztensnek és kórházi dolgozónak kell munkahelyet váltania.