"A magyar rendőrség túl gyakran agresszív"

Infostart
2007. február 23. 07:03
Németh Zsolt kriminológus szerint a rendőrség korántsem volt biztos a dolgában a móri bankrablás ügyében. Ezt bizonyítja, hogy a nyomozócsoport Kaiser Ede elítélése után is folytatta munkáját - mondta el a Rendőrtiszti Főiskola tanára.

Nemcsak működött a nyomozócsoport, hanem a munkájának tudják be, hogy most megváltozott az eredmény. A rendőrök is érezték a bizonytalanságot, hiszen nem volt meg a fegyver, nem volt egyértelműen azonosítható nyom Kaiser és Hajdú vonatkozásában - hívta fel a figyelmet a szakember.

Németh Zsolt szerint senki nem mondta, hogy teljesen biztosak lennének a rendőrök a dolgukban, de a kriminalisztika mai tudásával és eszközeivel megvalósítható folyamatot végigvitték.

A kriminológus szerint ott "csúszott el" az ítélkezés, hogy eredményt kellett produkálni, és a nagy akarásban jöttek a hibák.

Ezt eredményezi, ha nem hagyjuk békén az igazságszolgáltatást - jelentette ki Németh Zsolt.

Mi a rendőr?

Németh Zsolt kijelentette: egyetért Tölgyessy Péterrel, aki a tévészékház ostroma után azt írta, hogy az volt a baj, hogy a nagy tömeg szurkolt a pár tucat randalírozónak.

A magyar rendőrség túl gyakran agresszív a hétköznapi polgárokkal szemben, miközben túl gyakran tehetetlennek látszik az igazán veszélyes jelenségekkel szemben - jegyezte meg.

A szakember szerint a rendőrökben van egyfajta omnipotencia érzés, hogy "mindenható vagyok".

A kriminológus úgy véli: évtizedekig tart, míg a rendőrség megtanulja, mi a demokratikus állam, és bár fiatalemberekről van szó, ott vannak a szervezet évtizedes hagyományai.

Ráadásul Magyarországnak nincs rendészeti stratégiája, ami azt jelenti, hogy nincs tisztázva, hogy mi a rendőr: az állam csendőre, akitől félni kell, vagy a társadalom különleges feladatokat végző tagja - mondta a Rendőrtiszti Főiskola tanára.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Németh Zsolt a móri ügyrõl
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Németh Zsolt a rendõrségrõl
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást