A kórházi vezetők sem jutnak információhoz a reformhoz

Infostart
2006. november 28. 06:34
Az InfoRádió által megkérdezett kórházvezetők kifogásolják, hogy nem tudnak eleget az egészségügy átalakításáról. Egészségügyi szakértők pedig azt nehezményezik, hogy a lakosság nincs kellően tájékoztatva, a betegek a reformot sokszor a megszorítással azonosítják.

Csak a bizonytalanság a biztos az egészségügyi dolgozók között a tervezett kormányzati átalakítások miatt.

Radnai Zoltán, a Szent István Kórház igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában úgy fogalmazott: felnőttekként kellene kezelni a kórházi vezetőket, és meg kellene velük beszélni azt, hogy mit is akar a kormány tenni.

"Remélem, hogy egyszer majd mi is megtudjuk, mi a reform szabálya, mit kell mondanunk a dolgozóknak, amikor karácsonykor elénk állnak, és megkérdezik: lesz-e munkájuk" - mondta, hozzátéve: "várva várjuk, hogy a főváros is magára találjon, és harcba lendüljön az érdekünkben".

A fővárosban négy kiemelt kórház lesz, a Semmelweis Egyetem, a kardiológiai és az onkológiai intézet, valamint a Honvéd Kórház, a BM-kórház és az Országos Gyógyintézeti Központ összevonásával létrejött Központi Közkórház.

A többi budapesti kórház jövőjéről nem tudni biztosat. A hírek szerint a gazdaságos működés érdekében összevonják a Jahn Ferenc kórházat az Országos Baleseti Intézettel és a Péterfy Sándor utcai kórházzal, a János Kórház a Kútvölgyivel, az István Kórház pedig a Szent László kórházzal egyesülne.

Önállóan területi kórházként működne a Heim Pál Gyermekkórház és az Uzsoki kórház. A Szent Margit, a Nyírő Gyula, a Rókus, a Schöpf-Merei és a Budai Gyermekkórház jövője azonban kérdéses.

Az átalakításra, például ágyszám-csökkentésre, szociális otthonná válásra, bezárásra, az egészségügyi miniszter tesz javaslatot az egészségügyi regionális tanácsoknak, amelyek megtárgyalják, átdolgozhatják a tervezetet.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Hanganyag
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást