"Egyetért-e Ön azzal, hogy az államilag támogatott felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatóknak ne kelljen képzési hozzájárulást fizetni?"
"Egyetért-e Ön azzal, hogy az egészségügyi közszolgáltató intézmények, kórházak maradjanak állami, önkormányzati tulajdonban?"
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a háziorvosi ellátásért, fogászati ellátásért és járóbeteg-szakellátásért továbbra se kelljen vizitdíjat fizetni?"
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a gyógyszereket továbbra is csak gyógyszertárban lehessen árusítani?"
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a nyugdíjasok továbbra is a 2006. október 23-án hatályos törvényi rendelkezések szerint vállalhassanak munkát?"
"Egyetért-e Ön azzal, hogy a - 2005. június 15-ei állapot szerint hatályos termőföldről szóló 1994. évi LV. törvény szerint - családi gazdálkodót első helyen illesse meg elővásárlási jog termőföld vagy tanya vásárlása esetén?"
"Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés - a fegyelmi és kártérítési felelősség mellett - törvényben szabályozza a miniszterelnök és a kormány tagjai speciális, objektív felelőségét is a költségvetés túllépéséért?"
Navracsics Tibor szerint a beadványban szereplő hét kérdés kiállja az alkotmányosság próbáját, közvetlenül egyik kérdés sem érinti az alkotmányban foglalt kizáró okokat.
Kérdésre válaszolva elmondta: azzal számolnak, hogy valamikor február-április környékén lehet majd megtartani a népszavazást.
Navracsics Tibor hangsúlyozta: a tavaszi parlamenti választások után kiderült, a választók úgy hoztak a pártok programjai alapján döntést, hogy nem voltak a valós információk birtokában.
Véleménye szerint fél évvel a választások után jogos a kérdés, hogy az állampolgárok miként döntenének ma.
Felmerült, hogy talán másként - mondta, hozzátéve, hogy erre utalnak a közvélemény-kutatási eredmények: a szocialista párt, illetve a kormányfő népszerűsége történelmi mélypont felé közelít.
A frakcióvezető felidézte: az őszödi Gyurcsány-beszéd nyilvánosságra kerülését követően azt mondták, minden alkotmányos eszközt megragadnak a helyzet megoldására.
Véleménye szerint hiába a parlamentáris út, ha a kormánytöbbség még tárgyalni sem hajlandó a Fidesz és a KDNP javaslatairól, szóljanak azok akár az államháztartás helyzetének javításáról, akár a kormányzati válság kezeléséről.