eur:
393.85
usd:
367.98
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk

Még mindig nem a betegek döntenek

Az elmúlt években egyre jobban érvényesül a betegek joga a tájékoztatáshoz, adataik védelméhez. Nem érvényesül viszont az önrendelkezési jog, nehéz elérni, hogy egy beteg visszautasíthassa a terápiát, és előfordul, hogy nem tud hozzájutni a leleteihez.

A kórházak telefonon már egyáltalán nem adnak információt egy betegről - mondta az InfoRádióban az Országos Betegjogi Konferencia szervezője.

Kismarton Judit szerint az is igaz, hogy a betegek egyre gyakrabban kapnak tájékoztatást a betegségükről. Ez főleg annak köszönhető, hogy egyre több kártérítési per indul az intézmények ellen.

Arra azonban még ritkán van lehetőségük az ellátottaknak Magyarországon, hogy maguk válasszanak a lehetséges terápiák közül. Ennek azonban nem feltétlenül az orvos a gátja - vélte Kismarton Judit ügyvéd-szakorvos.

A kórházaknak ugyanis gyakran nincs meg minden műszerük ehhez, és az egészségbiztosító sem támogat minden beavatkozást.

Gyakori még az is, hogy a betegek nem dönthetik el, kik látogathatják őket. A kórházak ugyanis a legtöbb esetben minden látogatót beengednek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×