A miniszterelnök bejelentette: elkészült a hároméves, és készülőben van egy 25 évre szóló gyermekszegénység elleni program.
Gyurcsány Ferenc - a rövid távú elképzeléseket részletezve - elmondta: fejleszteni fogják a szakképző intézményeket, növelik az óvodák számát, biztosítják a családi pótlék inflációnál nagyobb mértékű emelkedését és felszámolják a szegény- és a cigánytelepeket.
A kormányfő hozzátette, hogy a szegénység csökkenéséhez hozzájárulhat a kisiskolák helyben tartása is, amelyben már nincs vita közte és Magyar Bálint oktatási miniszter között.
"Tartsuk helyben az iskolát" - fogalmazott a kormányfő elsősorban az alsótagozatos osztályokra utalva, és hozzátéve, hogy nem egyszerűen a gazdasági racionalitás alapján kell eldönteni, hogy melyik iskola életképes.
"Örömmel jelenthetem, hogy ma már sokkal kisebb a vita, mert ma már nagyjából ezt gondolja a liberális oktatási miniszter is" - mutatott rá Gyurcsány Ferenc.
A Fidesz visszavág
A Fidesz családpolitikai szóvivője egyetért a miniszterelnökkel abban, hogy nem a gazdaságosság az elsődleges szempont az iskolák megtartásában. Harrach Péter ugyanakkor furcsállja, hogy pont a ciklus végén kezdett reformba a kormányfő.
"Hasonlóképpen történt most, mint a nyugdíjak ügyében. Az a sajátos jelenség zajlik, hogy a program a ciklus végére készül el, minimális mértékben történik megvalósítás, ebben az esetben még az sem, és áttolja az utódnak a megvalósítást, tehát ilyen értelemben hiteltelen" - vélekedett Harrach Péter az InfoRádióban.
A Fidesz családpolitikai szóvivője szerint a gyermekszegénység ellen egy jó családtámogatási rendszerrel is lehet küzdeni.
A politikus hozzátette, ha a Fidesz kerül kormányra, nem borítja fel a jelenlegi rendszert, csupán fokozatosan visszaállítja a 2002 előtti támogatásokat.