A Népszabadság írja, hogy a magyarországi kalózmásolatok miatt Hollywood 102 millió dolláros veszteséget könyvelhet el - derül ki a tengerentúli szerzői jogvédő hivatal, az IIPA jelentéséből.
Számításaik szerint a magyar piac 73 százalékát terítik be a kalózkiadványok, ezzel Magyarország a filmlopás világranglistájának egyik vezető országa lett.
Japán mangahős indul az űrbe
Az Index bemutatja Dice-K-t, a világ negyedik fizetős űrturistáját, aki húszmillió dollárt fizetett ki az élményért az utat szervező Space Adventures-nek.
A 34 éves japán férfi az internetből gazdagodott meg, szereti szőkére festeni a haját, és rajong a képregényekért.
Az orosz űrhivatal már hivatalosan is felvette Dice-K-t az űrhajósjelöltek közé, és a férfi aláírta az utazás részleteit tartalmazó szerződést a szervező céggel.
Rászáll a gyógyszerpiacra az APEH
A Napi Gazdaság beszámolója szerint meglepetésként érte a gyógyszerforgalmazókat, hogy felkerültek az APEH "most wanted" listájára, vagyis azon tevékenységek körébe, amelyeket az adóhivatal kiemelten tervez vizsgálni az idén.
A listán szereplő ágazatokról nyilván azt feltételezi a hatóság, hogy az átlagosnál nagyobb az esélye az esetleges visszaéléseknek vagy jelentős költségvetési kiadási kapcsolatok jellemzőek rájuk.
Koncentrálódó közbeszerzések
A Világgazdaság összefoglalójából kiderül, hogy jelentősen koncentrálódott a közbeszerzési piac az elmúlt hat év alatt. Egyre kevesebb szervezet írja ki a pályázatok mind nagyobb hányadát, és a nyertesek is egyre szűkebb körből kerülnek ki.
Érzik ezt a vállalatok is, szerintük nehézkes és bonyolult a pályáztatás, és ez elrettenti a kisebb vállalkozásokat. Érdekképviseletek szerint a magyar tulajdonú cégeket előnyben kellene részesíteni a beszerzéskor.