Rejtetten idegenellenesek a magyarok

Infostart
2006. február 10. 06:48
Egy felmérés szerint a magyarok egynegyede egyáltalán nem engedne be menekülteket az országba. Leginkább az arabokat utasítják el. A kutatás ugyanakkor rámutat, hogy egyre rejtettebben idegenellenes a társadalom.

A Népszabadság arról ír, hogy a magyarok negyede egyetlen menedékkérőt sem engedne be az országba. A nyílt idegenellenesség ugyanakkor egyre inkább rejtett formákat ölt. A legnagyobb elutasítás az arabokkal szemben van. A Tárki másfél évtizede minden évben felmérést készít az idegenellenesség alakulásáról. Külföldi kutatók olykor a fantáziájukat is bevetik, és nem létező népcsoportokról is kérdezik az emberek véleményét. Az eredmény talán nem is meglepő: a képzelet szüleményeként létrejött etnikumoknak ugyanolyan elutasításban van részük, mint a valódiaknak.

A Magyar Nemzetben az olvasható, hogy bűnszervezetben követte el bűncselekményei nagy részét Tasnádi Péter, illetve három társa, további három férfi pedig alkalmi bűntársként működött együtt velük. A csoport ellen csütörtökön nyújtott be vádiratot a Fővárosi Főügyészség. Eleinte saját sérelmei megtorlása, később anyagi haszonszerzés érdekében bűncselekményeket hajtottak végre - áll a vádiratban.

A Napi Gazdaság közlése szerint jóval szélesebb kört érint a színlelt szerződések átalakítására vonatkozó moratórium lejárta június végén, mint ami a köztudatban él. Jellemzően az ekho alkalmazására feljogosított foglalkozásokat - a médiában, a művészvilágban dolgozókat - tekintik érintettnek, a lap által megkérdezett szakértők viszont úgy látják, hogy lényegében minden ügynök- vagy kiszállásos szervizhálózatot működtető vállalatnak, cégcsoportnak érdemes alaposabban elmélyednie a paragrafusokban.

A Világgazdaság azt írja: hozzávetőlegesen ötezer lakáshitel-szerződés jutott el a végrehajtásig eddig Magyarországon. Átlagos lakáshitel-összeggel számolva ez 15 milliárdnyi bedőlt hitelt jelent. A bankok ugyanakkor szűkszavúan nyilatkoztak saját állományaikat illetően. A nagyobb szereplők tájékoztatása alapján az élő szerződések egy-két százaléka lehet problémás minősítésű.


KAPCSOLÓDÓ HANG:
Lapszemle 1. rész
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást
Lapszemle 2. rész
A böngészője nem támogatja a HTML5 lejátszást