A Népszabadságban arról olvashatnak, hogy jogszabálysértőnek tartja a szakma azt a gyakorlatot, ahogy elosztják a laborvizsgálatokra szánt pénzt. Az orvostudományi egyetemek és négy szakmai kollégium tiltakozik a rendelet ellen, amely egy magáncéget hoz kedvező helyzetbe.
Négy orvostudományi egyetem és az eddig molekuláris laborvizsgálatokat végző további intézmények a tavalyihoz képest mintegy húsz százalékkal kevesebb vizsgálatra kapnak lehetőséget február elsejétől. Ezt miniszteri rendelet szabályozza, amely megnevez ugyanakkor egy magánszolgáltatót, amelynek egyedül akkora keretet ad, amekkorát a négy legnagyobb laborvizsgálatokat végző intézmény együttesen kap.
A Magyar Nemzet értesülései szerint az Informatikai és Hírközlési Minisztérium eladja a 7200 közintézményt, nagyrészt iskolákat internetes kapcsolattal ellátó Sulinet Közhálót. A lap szerint a tárca már kiírta az erre vonatkozó közbeszerzési eljárást.
A Napi Gazdaság írást közöl arról, hogy a költségvetési hiány jelentősen csökkenthető lenne a szürke-, illetve feketegazdaság részbeni kifehérítésével is. A lap szerint, miközben a munkanélküliséggel kapcsolatban a kormányzó és ellenzéki pártok között folyik a számháború, a Munkaügyi Minisztériumban úgy látják, hogy a helyzet a hivatalos adatok által mutatottnál jobb. A tárca számításai szerint 4 millió foglalkoztatottból valószínűleg csaknem másfél millió embernek keletkezett nem látható jövedelme.
Milliárdos konferenciabőröndökről ír a Világgazdaság. A lap szerint az átlagos külföldi turistához képest hétszer annyit, csaknem 65 ezer forintot költött naponta a tavaly Magyarországra érkezett 67 ezer kongresszusi vendég. Az átlagosan négy napot eltöltő vendégek így 17-18 milliárd forintos bevételt hoznak az ágazatban érdekelt cégeknek.