A politológus úgy vélekedett, hogy az őszi történések azt mutatják: a Fidesz azt a politikát folytatja, amelyet 1998-ban alkalmazott, illetve amellyel az MSZP 2002-ben megnyerte a választásokat.
Nem eltérő álláspontok versenyeznek, a kérdés az, hogy alapvetően ki csinálja jobban ugyanazt. Ennek a legszebb példája az áramár ügyében kibontakozott licitálás – tette hozzá.
Török Gábor szerint a két nagy párt között közvélemény-kutatásokra alapozott verseny folyik, és mivel a lakosság többség a kérdések jelentős részében egyetért, egyik politikai erő sem kockáztatja meg, hogy a kisebbségi álláspontot képviselje.
Egyik párt sem próbálja meg elmagyarázni, hogy miért nem lehet, vagy kell megtenni azt, amit a másik javasol, helyette megpróbálnak az ígéretre rákontrázni. A különbség csak a retorikában van – tette hozzá.
A politológus szerint a retorikában egyszerre jelenik meg az adott párt hitelességének bizonyítása és a másik politikai erő lejáratása.
Török Gábor úgy vélekedett, hogy „előbb beköszöntött a kétpárti verseny, mint a kétpártrendszer”.
Hozzátette: könnyen lehet, hogy a 2006-os választásokat a kispártok parlamenti bejutása dönti el.
Az eddigi választásokból nagy valószínűséggel megállapítható, hogy 50-80 olyan körzet van, amelyben az egyik nagy parlamenti pártnak nincs esélye nyerni – mondta Török Gábor.