eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Boszorkányüldözést emlegetnek Putyinék

Egy ideig hallgatott, majd élesen bírálta az állítólagos orosz hackertámadásokról szóló amerikai titkosszolgálati jelentést a Kreml. Vlagyimir Putyin orosz elnök szóvivője boszorkányüldözést emlegetett és amatőrnek nevezte az anyagot.

„Kezdünk már komolyan elfáradni ezektől a vádaktól, ez már boszorkányüldözésre emlékeztet” – mondta Dmitrij Peszkov, az orosz elnök szóvivője, reagálva az amerikai hírszerző ügynökségek Moszkvát élesen bíráló jelentésére.

Az anyag szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök „irányította” azt az hackerhadjáratot, amelynek nyomán az amerikai Demokrata Párt számára kínos információk kerültek napvilágra. Az állítólagos cél Donald Trump hatalomra juttatása volt Hillary Clintonnal szemben.

A Kreml mellett Trump, a kompromittáló iratokat publikáló WikiLeaks oldal és informatikusok bírálták a jelentést, amely nem tartalmazott konkrétumokat – az állítólagos nemzetbiztonsági kockázat miatt.

„Ezek bizonyítékok nélküli, alaptalan vádak, amatőr és nem professzionális módon sulykolják azokat. Azt sem tudjuk, hogy milyen információra alapozzák a vádakat”- mondta Peszkov.

A jelentés egyik megállapítása az, hogy az oroszok egyértelműen Donald Trumpot preferálták a Fehér Házban Hillary Clintonnal szemben. Kérdés, hogy Trump és Putyin egymásról szóló nyilatkozatai miatt miért gondolták úgy, hogy ez valamiféle szenzációs újdonság.

A hackerkampány bírálói szerint viszont ha orosz hekkerek betörtek a demokratákhoz, akkor a republikánusokhoz is bejuthattak, ennek ellenére csak az egyik oldalt kínos helyzetbe hozó információkat publikálták.

Az orosz elnöki szóvivő közben közölte: Donald Trump elnöki beiktatása, azaz január 20. után elkezdik keresni azt a dátumot, amikor az amerikai elnök találkozhat Vlagyimir Putyinnal.

„Ha lesz találkozó, akkor azt nagyon alaposan és részletesen, kifejezetten óvatosan tervezzük majd meg, mivel kétoldalú kapcsolataink nagyon feszült időszakon estek át – tette hozzá Peszkov.

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Óva inti az IMF az Európai Uniót: nem a támogatások fizetése a megoldás

Óva inti az IMF az Európai Uniót: nem a támogatások fizetése a megoldás

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) óva intette Európát attól, hogy „állami támogatási versenybe” kezdjen az Egyesült Államokkal és Kínával, mondván, hogy ez ártana az EU gazdaságának. Az IMF pénteken közzétett legfrissebb, európai gazdasági kilátásokról szóló jelentésében úgy becsülte, hogy az amerikai inflációcsökkentő törvény – amely 369 milliárd dollárnyi támogatást és adókedvezményt tartalmaz a tiszta energiával kapcsolatos technológiákra – másolása tartósan 0,6 százalékkal csökkentené az EU GDP-jét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×