395.66
371.89
65674.41

Piros Zsombor nagy skalpot gyűjtött

Piros Zsombor meccslabdákat hárítva három játszmában, 3:6, 7:5, 6:1-re nyert kedden az első helyen kiemelt francia Julien Benneteau ellen az Új-Kaledóniában zajló, 75 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztorna első fordulójában.

A 18 éves magyar játékos pályafutása során először győzött le top 100-as riválist, ellenfele az 56. az ATP rangsorában.

A világranglistán 631. Piros a selejtezőből két győzelemmel jutott fel a főtáblára, a nyolcaddöntőben pedig az amerikai Noah Rubin (201.) lesz az ellenfele.

Fucsovics kiesett párosban

Fucsovics Márton, oldalán Mihail Kukuskinnal, búcsúzott az első fordulóban az indiai Púnában zajló, 501 ezer dollár (130 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna párosversenyében.

A magyar, kazah duó az első helyen kiemelt Robert Lindstedt, Franco Skugor svéd, horvát duóval találkozott a 16 között, s két sima játszmában szenvedett vereséget.

Fucsovics egyesben még versenyben van, a nyolcaddöntőben - szerdán - a negyedikként rangsorolt francia Benoit Paire-rel csap majd össze.

Újabb részletek az idősek jogosítványáról

A Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (KAV) tájékoztatása szerint 2021-ben 93 680 fő tett sikeres B kategóriás vizsgát, 2022-ben pedig 99 174-en, közöttük igen magas korú jelentkezők is.