367.48
65939.26
2024. április 23. kedd Béla

Bottas nyert Abu-Dzabiban

A Mercedes pilótája rajt-cél győzelmet aratott. A világbajnok Hamilton második lett.

Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája nyerte a vasárnapi szezonzáró Forma-1-es Abu-Dzabi Nagydíjat.

A 28 éves versenyzőnek ez volt idén a harmadik sikere, pályafutása mindhárom futamgyőzelmét 2017-ben aratta.

A rajt-cél győzelmet arató Bottas mögött csapattársa, a brit Lewis Hamilton végzett a második helyen, aki negyedik világbajnoki címét már korábban megszerezte.

A dobogó alsó fokára a szintén négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája állhatott fel.

Szoros rajt volt

A rajtot egyformán jól kapta el Bottas, Hamilton és Vettel is, így az első kanyarban nem változott a dobogósok sorrendje. Egy kör után Bottas előnye valamivel több mint egy másodperc volt a második Hamiltonnal szemben, akit Vettel próbált üldözni.

Nem sikerült  kerékcsere

Az élen száguldó három pilóta közül Vettel állt ki elsőként kerékcserére a 21. körben, egy körrel később pedig Bottas járt a boxban. Hamilton megpróbált még két gyors kört teljesíteni, ez sikerült is neki, de a 24. körben végrehajtott kerékcseréje után ennek ellenére Bottas mögött tért vissza a pályára.

Vettel lemaradt, Hamilton még próbálkozott

Féltávhoz közeledve így Bottas egy másodperc körüli előnnyel vezetett Hamilton előtt, miközben a harmadik Vettel hátránya hozzájuk képest 10-11 másodperc volt.

Hamilton néhány körön keresztül agresszívan üldözte Bottast, de nem sikerült előzési pozícióba kerülnie.

A hajráig nem változott a sorrend az élen, Vettel hátránya viszont 21 másodperc fölé nőtt.

Hét körrel a leintés előtt Hamilton ismét nagyon közel került Bottashoz, de a finn pilóta nem hagyott esélyt a támadásra csapattársának.

Végeredmény

Abu-Dzabi Nagydíj, Abu-Dzabi (55 kör, 305,355 km, a pontszerzők):

1. Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 1:34:14.062 óra

2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 3.899 másodperc hátrány

3. Sebastian Vettel (német, Ferrari) 19.330 mp h.

4. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 45.386 mp h.

5. Max Verstappen (holland, Red Bull) 46.269 mp h.

6. Nico Hülkenberg (német, Renault) 1:25.713 perc h.

7. Sergio Perez (mexikói, Force India) 1:32.062 p h.

8. Esteban Ocon (francia, Force India) 1:38.911 p h.

9. Fernando Alonso (spanyol, McLaren) 1 kör h.

10. Felipe Massa (brazil, Williams) 1 kör h.

pole pozíció: Bottas

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában
szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
2024.04.24. szerda, 18:00