393.79
364.64
0
Egygólos vereség az Európa-bajnok ellen

Az Európa-bajnok Portugália 1-0-ra győzött világbajnoki selejtezőn a 30. perc után tíz emberrel játszó magyar válogatottat.

Bernd Storck az alábbi tizenegyet választotta: Gulácsi – Fiola, Guzmics, Kádár, Korhut – Pátkai, Elek – Lovrencsics, Dzsudzsák – Eppel, Priskin. A portugálok: Rui Patricio – Cedric Soares, Pepe, Bruno Alves, Fabio Coentrao – Gelson Martins, Danilo, Joao Mario, Joao Moutinho – André Silva, Cristiano Ronaldo.

Ezúttal is piros mezben, de nem piros, hanem fehér nadrágban játszik a magyar csapat. Az első szögletet mi lőttük, de az első kapura lövés Cristiano Ronaldóé volt, Gulácsi Péter szögletre tolta a labdát.

Sokkal aktívabban játszanak a portugálok, Joao Mario lőtt, majd Pepe fejelt.

(A svájciak már vezetnek Rigában, a csütörtökön Andorra ellen duplázott Haris Seferovic szerzett vezetést a lettek ellen, 1-0.)

Nagyon lelkesen, határzottan játszik a magyar csapat, tűzbe hozta a közönséget.

A félidő közepe ismét a portugáloké, sokat lőnek, de jók a blokkok. Kényszerűségből cseréltek a portugálok, Eliseu állt Fabio Coentrao helyére.

Egy perccel később Priskin Tamás azonnali piros lapot kapott, mert hátraütött egy felugrásnél Pepének. Kétségtelen, hogy felszakadt a védő fejbőre.

(Bosznia-Hercegovina 1-0-ra vezet idegenben Gibraltár ellen.)

Dzsudzsák labdájából Lovrencsics került helyzetbe, fölé lőtt.

A félidő utolsó percében André Silva közeli lövését Gulácsi védte.

Vége az első félidőnek.

A második félidő harmadik percében a „magyarok mumusa”, André Silva – Cristiano Ronaldo beadásából – másfél méterről megszerezte a vezetést a vendégeknek.

Egy perccel később Pátkai Máté kapus lövése csak centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

(Blerim Dzemaili góljával 2-0 a svájciaknak Rigában.)

Magyar csere: Eppel Mártont Böde Dániel váltotta.

Gelson Martins helyére az „ötvenmillió eurós” Bernardo Silva állt be.

(Ricardo Rodriguez tizenegyes-góljával 3-0 a svájciaknak. A bosnyákok 2-0-ra vezetnek Gibraltár ellen. A belgák nagyon fontos gólt szereztek Görögországban, vezettek, de a hazaiak kiegyenlítettek. A nap meglepetése: a franciák még nem tudtak gólt lőni a luxemburgiaknak Toulouse-ban. )

A második magyar csere, a jól játszó Elek Ákos lement, Pintér Ádám folytatja.

(Vezetnek ismét a belgák, Romelu Lukaku a gólszerző. A bosnyákok már 4-0-ra vezetnek)

Varga Roland is a pályán, Lovrencsics helyett.

Ronaldo nagy helyzeténél Fiola blokkolt.

Priskin pirosa után Fiola és Dzsudzsák sárgákkal zárta ki magát a következő, a svájciak elleni selejtezőről.

A végén még Gulácsi is felment fejelni, megvolt a heyzet, Fiola kapura fejelt, de lesről, Rui Patricio pedig védett is.

A vége: Magyarország–Portugália 0-1.

További eredmények: Lettország–Svájc 0-3, Feröer-szigetek–Andorra 1-0