393.78
365.33
0

Nem tudtak javítani Messiék

A már vb-résztvevő brazilok sorozatban kilencedik győzelmüket aratták, az új argentin kapitány pedig az Uruguay elleni idegenbeli döntetlennel mutatkozott be tétmérkőzésen a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozatban.

A brazilok Paulinho 69. és Philippe Coutinho 76. percben szerzett találatával verték 2-0-ra a vendég ecuadoriakat.

Az argentinok a kapitány Jorge Sampaoli és Lionel Messi vezetésével csak gól nélküli döntetlent játszottak az uruguayiak ellen, és ezzel továbbra is csupán az ötödik helyen állnak a tabellán.

A sorozatból még három forduló van hátra. A dél-amerikai zónából négy csapat közvetlenül szerez jogot a világbajnoki részvételre, az ötödik helyezett pedig pótselejtezőt játszik az óceániai régió legjobbjával.

Peru-Bolívia 2-1 (0-0)

A dél-amerikai selejtező állása: 1. (már vb-résztvevő) Brazília 36 pont, 2. Kolumbia 25, 3. Uruguay 24 (26-17), 4. Chile 23 (24-22), 5. Argentína 23 (15-14), 6. Peru 21 (24-24), 7. Paraguay 21 (16-21), 8. Ecuador 20, 9. Bolívia 10, 10. Venezuela 7

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.