393.68
365.03
0

Először verekedte be magát Fucsovics a Top 100-ba

Fucsovics Márton új karriercsúccsal a 99. helyre lépett előre a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A 25 éves játékos annak köszönhetően javított tíz helyet, hogy főtáblás volt a wimbledoni bajnokságon, majd a múlt héten a negyeddöntőig jutott a braunschweigi challenger-tornán.

A nyíregyházi teniszező - akinek eddigi legjobbja a 107. hely volt - legközelebb a hétvégén lép pályára a hamburgi salakpályás verseny selejtezőjében.

Roger Federer, aki vasárnap nyolcadik wimbledoni címét és 19. Grand Slam-trófeáját szerezte meg, két helyet javítva már a harmadik az ATP-rangsorban.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

...174. (174.) Balázs Attila 313

Fábián László: nem elérhetetlen cél a kétszáz fős magyar csapat a párizsi olimpián

A jelenlegi világranglista-helyezések alapján több mint húsz sportágban lehetnek érdekeltek a magyarok a nyári ötkarikás játékokon – mondta az InfoRádióban a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára. Fábián László beszélt a hazai rendezésű kvalifikációs versenyek, köztük az április 25-én kezdődő szegedi evezős Európa-bajnokság jelentőségéről is.