393.77
364.71
0
Eldőlt, Dárdai a legjobb

A német labdarúgó-bajnokság honlapján Dárdai Pált választották az ősz legjobb edzőjének.

A bundesliga.de oldalon lebonyolított voksoláson a Hertha BSC-t irányító magyar szakember mellett Ralph Hasenhüttl (RB Leipzig), Julian Nagelsmann (Hoffenheim) és Peter Stöger (Köln) volt a jelöltek között.

A január utolsó napján lezárult szavazáson a trénerekre összesen 51.488 voks érkezett, ebből 17.468-an gondolták úgy, hogy Dárdai volt a legjobb, ami 34 százalékos arányt jelent. A második helyen záró Nagelsmann-ra 11.225 szavazat érkezett.

A Hertha - amely jelenleg ötödik helyen áll a bajnokságban - az utóbbi időben nincs jó formában, az elmúlt öt bajnoki mérkőzéséből négy vereség mellett mindössze egyet nyert meg. A berliniek a következő fordulóban az Ingolstadtot fogadják.

Ez lenne az ősz csapata a szurkolók szerint

A legjobb kapus: Manuel Neuer (Bayern München)

A legjobb jobbhátvéd: Philipp Lahm (Bayern München)

A két legjobb középhátvéd: Szokratisz Papasztathopulosz (Dortmund), Mergim Mavraj (Köln)

A legjobb balhátvéd: David Alaba (Bayern München)

A legjobb jobbszélső: Christian Pulisic (Dortmund)

A legjobb középpályás: Thiago (Bayern München)

A legjobb balszélső: Ousmane Dembélé (Dortmund)

A három legjobb támadó: Pierre-Emerick Aubameyang (Dortmund), Robert Lewandowski (Bayern München), Anthony Modeste (Köln)

A legjobb edző: Dárdai Pál (Hertha BSC)

Fábián László: nem elérhetetlen cél a kétszáz fős magyar csapat a párizsi olimpián

A jelenlegi világranglista-helyezések alapján több mint húsz sportágban lehetnek érdekeltek a magyarok a nyári ötkarikás játékokon – mondta az InfoRádióban a Magyar Olimpiai Bizottság főtitkára. Fábián László beszélt a hazai rendezésű kvalifikációs versenyek, köztük az április 25-én kezdődő szegedi evezős Európa-bajnokság jelentőségéről is.