395.66
371.98
0

Griezmann duplájával a franciák jutottak a döntőbe

A francia válogatott Antoine Griezmann két góljával (2-0) legyőzte és kiejtette a világbajnok német csapatot a labdarúgó Európa-bajnokság marseille-i elődöntőjében. A rendező ország csapata a portugálokkal vívja majd a döntőt vasárnap.

Joachim Löw, minden előzetes ígérete elenére, ihagyta a csapatából Mario Götzét, így a németek a Neuer – Kimmich, Boateng, Höwedes, Hector – Can, Schweinsteiger – Kroos, Özil, Draxler – Müller tizeneggyel kezdtek.

Didier Deschamps is okozott meglepetést, Umtiti maradt a csapatban, Adil Rami kárára. A tizenegy: Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko, Griezmann, Payet – Giroud.

Griezmann került elsőként helyzetbe, 13 méterről, tiszta helyzetből lőtt, Manuel Neuer vetődve védett.

Az eső negyedóra vége felé Müller nem találta el jól a labdát, majd Can lövését Lloris vetődve védte.

A 21. percben Kroos kicsit gyanúsan szerelte Pogba a tizenhatos vonalánál, Rizzoli szabályosnak látta.

Schweinsteiger jó lövését Lloris a kapu fölé ütötte.

Nagy német labdabirtoklási fölény közepette Griezmann az oldalhálóba lőtt.

Giroud egyedül léphetett ki, de nagyon határozatlan volt, Höwedes beérte és szépen szerelte.

A 45. percben tizenegyest kaptak a franciák, kezezés miatt, joggal. A németek éppen úgy kezezés miatt kerültek hátrányba, mint az olaszok ellen. Griezmann belőtte a büntetőt. 1-0-ra vezetnek a franciák.

Szünet.

A németek többet birtokolják a labdát a második félidőben is, de nem jutnak helyzetig.

Jerome Boateng megsérült, Mustafi állt a helyére. Az eltiltott Hummelsen kívül immár Boateng is hiányzik a német védelemből.

Védelmi hibából kaptak újabb gólt a németek. Kimmich labdavesztése után Pogba beemelte a labdát, Neuer csak középre tudta ütni, Griezmann pedig az üres kapuba talpalta a labdát. 2-0 a franciáknak.

Antoine Griezmann-nak, aki a mostani torna Michel Platinije, ez volt az hatodik gólja a tornán.

A németek nagy tornán legutóbb a 2012-es Európa-bajnokság elődöntőjében kerültek kétgólos hátrányban. Akkor Balotelli okozta a vesztüket, ki is estek.

Kimmich a kapufát találta el.

A Schweinsteiger helyére beállt Sané az első labdaérintéséből majdnem gólt szerzett.

Höwedes alig fejelt a kapu fölé. Az utóbbi percekben Kimmich, Mustafi, Höwedes, három védő veszélyeztetett.

Griezmann sprintelt, de gyengén lőtt.

Didier Deschamps mnár tudja, megnyerték a meccset. Máskülönben aligha cserélte volna le a nap hősét, Antoine Griezmannt.

Lloris az Eb védését mutatta be: Kimmich fejesét hárította.

Letelt a négy perc hosszabbítás, Franciaország a döntős.

Újabb részletek az idősek jogosítványáról

A Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (KAV) tájékoztatása szerint 2021-ben 93 680 fő tett sikeres B kategóriás vizsgát, 2022-ben pedig 99 174-en, közöttük igen magas korú jelentkezők is.
Az inflációs fordulat egyik legnagyobb elszenvedője nem kapja meg a mentőövet

Nemcsak a forint szenvedte meg az amerikai inflációs kilátások változását, a korábban globális menedékdevizának számító japán jen 34 éves mélypontra gyengült a dollárral szemben. A gyengülés nem belföldi tényezőknek köszönhető, de ez nem jelenti azt, hogy a japán jegybank jövő heti kamatdöntő ülésen ne tudna tenni a jen védelmében. Csakhogy a Bank of Japan most mással van elfoglalva: azzal, hogy kirángassa az országot az őket évtizedek óta sújtó stagnálásból.