393.85
367.82
66376.55

Győri kézilabda-győzelem Bukarestben

Bukarestben nyert a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, vasárnap délután, a négyes döntőbe kerülésért pedig a Ferencvárossal találkozik.

A magyar együttes a román fővárosban két góllal bizonyult jobbnak a CSM Bucurestinél.

Eredmény:
középdöntő, 10. (utolsó) forduló:
2. csoport:
CSM Bucuresti (román) - Győri Audi ETO KC 22-24 (8-14)
------------------------------------------------------
a győri góldobók: Löke 5, Sulland 5, Alstad 4, Kovacsics 3, Amorim 3, Groot 2, Broch 1, Grimsbö 1

A magyar csapat nagyszerűen kezdett, percek alatt elhúzott 4-1-re. Az első félidő derekán öttalálatnyi volt a különbség (3-8), s bár a románok 9-6-ra felzárkóztak, a 25. percben a nagyszerűen irányító és szemfüles gólokat is szerző Kovacsics révén már öt gól volt a különbség (6-11). Mi több: a győriek világbajnok norvég kapusa, Grimsbö is bevette a hazaiak őrizetlenül hagyott hálóját (6-12). A pihenőre hatgólos győri vezetésnél vonultak a csapatok (8-14).

A második harminc perc nem jól indult vendégszempontból: a harcos hazaiak 15-12-re, majd 17-15-re javították az állást, sőt a 48. percben már csak minimális volt a magyar csapat előnye (18-19). A négyszer egymás után eredményes, összesen három büntetőt is biztos kézzel érvényesítő Alstad jóvoltából megint nőtt a gólkülönbség (18-21, 19-22), az 57. percre csaknem teljesen elfogyott a győriek előnye (21-22). A végét azonban jobban bírta mind testi, mind lelki erővel a magyar együttes, amely végül 24-22-re győzött.

Sikerével az élre ugrott a Győr, amelynek végső helyezése a Buducnost Podgorica (montenegrói)-Midtjylland (dán) meccs kimenetelétől függ.

2. csoport:
Buducnost Podgorica (montenegrói)-Midtjylland (dán) 17.00
Pénteken játszották:
Sävehof (svéd)-Vardar Szkopje (macedón) 26-29 (14-14)

Az állás: 1. Győr 15 pont/10 mérkőzés, 2. Szkopje 14/10, 2. Podgorica 13/9, 4. Bucuresti 9/10, 5. Midtjylland 5/9, 6. Sävehof 2/10

Ami a Ferencvárost felvonultató 1. csoportot illeti: azzal, hogy a norvég Larvik vasárnap győzött a francia Fleury otthonában, a szintén 12 pontos magyar csapat harmadik lett csoportjában, mivel az egymás elleni eredmény a Larviknak kedvezett.

1. csoport:
Thüringer HC (német)-Rosztov Don (orosz) 28-32 (14-15)
Fleury (francia)-Larvik (norvég) 28-31 (16-15)
szombaton játszották:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Baia Mare (román) 21-18 (14-7)

A végeredmény: 1. Rosztov 19 pont, 2. Larvik 12, 3. FTC 12, 4. Baia Mare 10, 5. Fleury 6, 6. Thüringer HC 1

A csoportok első négy helyezettje jut az áprilisi negyeddöntőbe (a párosítások: A csoport 1. helyezett-B csoport 4. helyezettje, A2-B3, A3-B2, A4-B1).

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.