367.8
65909.58
2024. április 23. kedd Béla

Rengeteg gól esett, de csak a Man United csatlakozott a továbbjutókhoz

Nyolc mérkőzésen 36 gól esett, 90 perc alatt három már a negatív rekordot jelentette a BL szerdai játéknapján. Ugyanakkor keveset tisztult a kép, csak a Man United csatlakozott a már továbbjutottakhoz.

A Bayern BL-rekordot írt késő délutáni győzelmével, de nem ez volt az este igazi "döntője". A tét a továbbjutás.

Az első gólt a PSG szerezte: ki más, mint Zlatan Ibrahimovic. PSG-Olympiakosz 1-0
A belga Anderlecht kapaszkodik: Chancel Mbemba Mangulu bevette a Benfica kapuját. Anderlecht-Benfica 1-0
A Manchester United számára egyetlen pont is biztos továbbjutást jelent. Antonio Valencia most még megnyugtatóbbá tette a helyzetet. Bayer Leverkusen-Manchester United 0-1
Madridban még nincs gól. Cristiano Ronaldo nincs ... a pályán. A tribünön a 70 000 szurkoló többsége CR7 maszkjávbal és a számával protestál mellette, a FIFA-nak üzenve: ő a legjobb jelölt az Aranylabdára!
Emir Spahic öngóljával már 2-0 a Unitednek. Sir Alex is ott van a tribünön... A Chelsea és a Man City már továbbment, az Arsenal favorit, a United pedig már szinte a legjobb 16 között. Leverkusen-Man United 0-2
Ryan Giggs pénteken ünnepli a 40. születésnapját. A Man United kapitánya annyi idős, mint a Leverkusen edzője, Sami Hyypiä.
Arturo Vidal tizenegyesből lőtt góljával a Juventus előnyben. De messze még a cél. Juventus-Köbenhavn 1-0
Beindultak a csapatok, potyognak a gólok, nincs már gól nélküli meccs. Ukrajnában Luiz Adriano révén vezetést szerzett a "bányászcsapat": Sahtar-Real Sociedad 1-0
Noha a Real Madrid a 26. perc óta, Sergio ramos kiállítása miatt emberhátrányban játszik, Gareth Bale megszerezte a vezetést. A Juventusnál jobban örülhetnek a gólnak, mint Madridban. Real Madrid-Galatasaray 1-0
Kiegyenlített az Anderlecht Lisszabonban, a gólszerző a szerb Nemanja Matics. Anderlecht-Benfica 1-1
Sergio Agüero tizenegygóljával előnybe került a Man City is. Manchester City-Viktoria Plzen 1-0
Nem tartott sokáig a madridi előny. Amit Isztambulban kihagyott, azt Madridban belőtte Umut Bulut. Real Madrid-Galatasaray 1-1
Meglepetés Manchesterben: a csehek Tomas Horava góljával kiegyenlítettek. (A City már biztos továbbjutó). Manchester City-Viktoria Plzen 1-1
Szünet van mind a hét pályán.
Még egy brazil gól Donyeckben: Alex Teixeira jegyzi. Sahtar-Real Sociedad 2-0
Alvaro Arbeloa góljával ismét vezet a Madrid. Real Madrid-Galatasaray 2-1
Brüsszelben az első gólt szerző Chancel Mbemba Mangulu a saját kapujába juttatta a labdát. Anderlecht-Benfica 1-2
Bomba meglepetés: kiegyenlítettek a dánok Torinóban. A svéd Olof Mellberg, aki korábban volt a Juve játékosa, bevette egykori klubtársai hálóját. Juventus-Köbenhavn 1-1
Azonnal választolt a Juventus: Vidal újabb büntetőt értékesített. Juventus-Köbenhavn 2-1
Arturio Vidal megállíthatatlan. A chilei a harmadik gólját is belőtte Torinóban, ezúttal akcióból talált a dánok hálójába. Juventus-Köbenhavn 3-1
Madrid is eldőlni látszik a mérkőzés: Angel Di María lőtt gólt. Real Madrid-Galatasaray 3-1
A harmadik donyecki gól egy harmadik braziltól: Douglas Costa lőtte. Sahtar-Real Sociedad 3-0.
A Man United számára sincsenek már nyitott kérdések. Jonny Evans alakította háromgólosra a különbséget. Leverkusen-Manchester United 0-3
Vezet a City is, Samir Nasri találatával. Manchester City-Viktoria Plzen 2-1
Nagyon tisztességesen küzdenek a csehek, Stanislav Tecl kiegyenlített. Manchester City-Viktoria Plzen 2-2
Massimo Bruno kiegyenlített, pontszerzésre állnak a brüsszeli lilák. Anderlecht-Benfica 2-2
Régen vert meg a Manchester United idegenben ennyire egy német csapatot. Chris Smalling lőtte a negyediket. Leverkusen-Manchester United 4-0
Isco góljával eljutott a tízig a madrid. A két meccs eddigi 170 percében tíz gólt lőtt a Galatasaraynak. Pedig Cristiano Ronaldo nincs is a pályán. Real Madrid-Galatasaray 4-1
Megint jobban áll a Manchester City: Negredo a gólszerző. Man City-Viktoria Plzen 3-2
Kiegyenlített a tíz emberrel játszó PSG ellen az Olympiakosz. Manolasz a gólszerző. PSG-Olympiakosz 1-1
Nani szerezte az ötödik gólt. Ez a BL-ben a United legnagyobb idegenbeli győzelme. Leverkusen-Manchester United 0-5
A Sahtar negyedik gólját is brazil lőtte, újra Douglas Costa. Sahtar-Real Sociedad 4-0
Rodrigo gólja lehet, hogy továbbjutást ér majd a Benficának. Mindeneetre jó esélyt a hatodik forduló előtt. Anderlecht-Benfica 2-3
Edinson Cavani még segített is a portugáloknak - Párizsban lőtt góljával. PSG-Olympiakosz 2-1
A Man City ismét lőtt egy négyest, de nem nyert simán. Edin Dzeko a gólszerző. Manchester City-Viktoria Plzen 4-2