393.7
364.63
0

Szalai: győzelem, Messi: mesterhármas, Mourinho: vereség

Szalai Ádám győzelemmel mutatkozott be a Bajnokok Ligájában, csapata 3-0-ra verte a román Steauát. A nyolc találkozón 45 perc alatt mindössze négy gól esett, aztán a folytatásban 19. A legnagyobb meglepetés a Chelsea hazai veresége a Basel ellen.

A várakozásoknak megfelelően Szalai Ádám a Schalke 04 kezdőcsapatában kapott helyett a Steaua elleni BL-mérkőzésen. A gelsenkirchenivel együtt nyolc mérkőzés zajlott Európa-szerte.

Lassabban lendülnek játékba a csapatok, mint kedden. Minden pályán túljárnak már a 10. peren, de gól még nem esett sehol.
A Milan fölényben játszott a Celtic ellen az első negyedórában, de bármennyire is igyekezett, például, Balotelli, még nincsen gól.
José Mourinho két, augusztus végén érkezett csatárral küldte csatába a Chelsea-t a basel ellen, Eto'o és Willian is játszik.
Barcelonában szinte passzcsata folyik a két csapat között. Se a Barcelona, sem az Ajax nem operál hosszú átadásokkal. A hollandok nem játszanak rosszul, de még jobban állnának, ha a stáb négy tagja visszafiatalodva beszállhatna. A sportigazgató Marc Overmars, a marketing igazgató Edwin van der Sar, a vezetőedző Frank de Boer és a pályaedző, Philip Cocu.
Megtört a jég, megszületett az este első gólja. Lionel Messi helyezte el az Ajax hálójában. Barcelona-Ajax 1-0
Amilyen pazarok voltak a keddi mérkőzések, most annyira nagy a kínlódás. Az esélyesek - a Barcelona kivételével - nem tudják feltörni az ellenfél reteszét. Ha most lefújnák a meccseket, hét vendégcsapat örülne.
Már csak hat, miután a Napoli új szerzeménye, Gonzalo Higuaín bevette a Borussia Dortmund kapuját. Az argentin máris többre jutott, mint áprilisban, még a Real Madrid játékosaként a Bernabeuban: bár nyert a csapata 2-0-ra, ő sárga lapot kapott, majd Mourinho lecserélte. Napoli-Dortmund 1-0
Madridban vezet az Atlético, miután brazil védője, Miranda bevette a Zenyit kapuját. Atlético Madrid-Zenyit 1-0
A maga szempontjából a legjobbkor, még a szünet előtt gólt szerzett a Chelsea is. A brazil Oscar talált a kapuba, az előkészítésben David Luiz és főleg Frank Lampard jeleskedett. Chelsea-Basel 1-0
Nápolyban a játékvezető kiállította a Dortmund kapusát-csapatkapitányát, Roman Weidenfellert.
A nyolc pályán négy gól esett az első 45 percekben. Aligha van veszélyben a tegnapi 30 gólos idénykezdet rekordja.
Tíz perc elment a második félidőkből is, gól nélkül. Az 55. percben aztán két argentin is gólt szerzett. Barcelonában Lionel Messi növelte a katalánok előnyét. Barcelona-Ajax 2-0
Bécsben Lucho González juttatta előnyhöz az FC Portót. FK Austria-Porto 0-1
Madridban Hulk révén kiegyenlített a Zenyit. Atlético Madrid-Zenyit 1-1
Nem tartott soláig az orosz klub játékosainak öröme, Arda Turan góljával ismét előnyben az Atléti. Atlético Madrid-Zenyit 2-1
Az Ágyúsok is vezetéshez jutottak Franciaországban. Az angolok eddig nagyon jól állnak, a két manchesteri csapat nyert tegnap, ma a két londoni vezet. Theo Walcott lőtte a gólt. Olympique Marseille-Arsenal 0-1
Japán jobbhátvédje, Ucsida góljával vezet a Schalke. Schalke-Steaua 1-0
Már 3-0 a Barcelonának, Gerard Piqué a gólszerző. Barcelona-Ajax 3-0
A Chelsea annyi helyzetet hagyott ki, hogy az megbosszulta magát. A svájciak Mohamed Salah gólja után ünnepeltek a Stamford Bridge-en. Chelsea-Basel 1-1.
A tíz emberrel játszó Dortmund ellen újabb gólt szerzett a Napoli. Lorenzo Insigne a nap gólját lőtte szabadrúgásból. Napoli-Dortmund 2-0
Lionel Messi különversenyt vív máris Cristiano Ronaldóval. A portugál után ő is mesterhármassal kezdte az idényt. Eddig mesterhármassal. Barcelona-Ajax 4-0.
Két perccel a negyedik kapott gól után az Ajax büntetőhöz jutott. Kolbeinn Sigthorsson kihagyta.
Megvan a nap 15., és a Schalke második gólja. Kevin-Prince Boateng, aki a hétvégi bajnokin is a kapuba talált, megduplázta az előnyt. Schalke-Steaua 2-0
Belelendültek a csapatok. Leo Baptistao megszerezte az Atlético harmadik gólját. Ha minden így marad, a négy-négy angol és spanyol csapat mérlege hat győzelem, egy döntetlen az első fordulóban. S a Chelsea még nagyon iparkodik a győztes gólért. Atlético Madrid-Zenyit 3-1
Rosszabbra fordult a helyzet: Marco Streller góljával a Basel vezet a Stamford Bridge-en! Chelsea-Basel 1-2
Megszületett a Milan vezető gólja. Nehéz szülés volt, de megvan. A védő Cristiano Zapata szerezte. Milan-Celtic 1-0
Két perccel azután, hogy Szalai Ádámot lecserélte Koller edző, Draxler megszerezte a győzelmet nagyon magabiztossá tevő harmadik gólt. Szalai 22-szer ért labdához, 73 százalékos hatékonysággal passzolt, párharcai 42 százalékát nyerte meg. Schalke-Steaua 3-0
Az Arsenal megmenti a londoni klubok becsületét. Aaron Ramsey a második gól szerzője. A gyönyörú gólt lövő fiatal walesi középpályás már a hatodik góljánál tart az idényben. Olympique Marseille-Arsenal 0-2
Ha egy üzlet beindul... Sulley Muntari bebiztosította a Milan győzelmét. AC Milan-Celtic 2-0
Remény a Dortmundnak: Zuniga öngóljával szépített a tavaszi döntős. Napoli-Dotmund 2-1
A csoport másik mérkőzésén is szinte ugyanabban a percben esett gól, Jordan Ayew tizenegyesből lőtt gólja izgalmassá teszi az utolsó perceket a Stade Vélodrome-ban. Olympique Marseille-Arsenal 1-2