392.53
365.83
66755.33

A Zete kiütötte a Debrecent, így élen maradt a Videoton

A labdarúgó NB I 20. fordulójában a Zalaegerszeg meglepetésre 4-1-re kiütötte a Debrecent, s ezzel feljött a negyedik helyre. A Debrecen maradt második a Videoton mögött. További eredmények: Újpest-Honvéd 0-1, Győr-Pápa 1-1, Kecskemét-Diósgyőr 1-1, MTK-Nyíregyháza 4-0, Kaposvár-Paks 1-1

A Zalaegerszeg hazai pályán meglepően fölényes, 4-1-es győzelmet aratott a címvédő Debrecen ellen. A debreceniek először veszítettek pontokat a tavaszi idényben. Az első percek "puhatolózása" után a ZTE gyorsan vezetést szerzett, s a folytatásban is jobban játszott mint az ősszel a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepelt DVSC, 30 perc után pedig már két góllal vezetett. A szünet után visszaállt a ZTE, kontrákra próbált játszani, melynek meg is lett az eredménye. A Debrecen a második félidőben viszont hiába játszott mezőnyfölényben, támadásaiban nem volt átütőerő, így a vendéglátók ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

A Kaposvár 1-1-es döntetlent játszott a vendég Paks együttesével. Az első félidő közepes iramú játékot hozott, kevés helyzettel. A kaposváriak többet támadtak, de a Paks jól megszervezte a védekezését. A szünet után Tököli egy gyors kontra után juttatta vezetéshez a vendégeket, a hazaiak 11-esből egyenlítettek. Az utolsó tíz percre megélénkült a játék, a somogyiak sokat tettek azért, hogy a maguk javára fordítsák az eredményt, de végül meg kellett elégedniük a döntetlennel. A Kaposvár ezzel továbbra is veretlen hazai pályán, a Paks pedig nyeretlen idegenben.

A Pápa a hajrában szerzett góllal döntetlent ért el a harmadik Győr vendégeként. Kiegyenlített első félidőt láthattak a nézők, a győriek birtokolták többet a labdát és egy váratlan, hatalmas Kink-gólnak köszönhetően előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A második félidőt jobban kezdték a hazaiak, több helyzetet is sikerült kidolgozniuk, de nem tudták előnyüket tovább növelni. A játékrész közepétől a vendégek játéka feljavult, nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, ami Orosz góljának köszönhetően sikerült is.

A Diósgyőr sokáig vezetett, végül a Kecskemét kiegyenlített a vendégek ellen. A Diósgyőr a Balajti távoli lövéséből szerzett gól után szervezetten játszott, a Kecskemét csatárai pedig körülményesen szőtték támadásaikat. A második félidő közepétől felgyorsította a játékot a hazai csapat, de ez már csak az egyenlítéshez volt elegendő. A mérkőzésen többet birtokolta a labdát a hazai együttes, de támadói kevés helyzetet dolgoztak ki.

Az MTK fölényes, 4-0-ás győzelmet aratott a vendég Nyíregyháza ellen. A nyíregyházaiaknak így megszakadt tavaszi veretlenségi szériájuk. Az idei évben eddig csupán két pontot szerzett hazaiak már a mérkőzés elejétől irányították a játékot, majd az első félidő közepén egy percen belül két gólt szereztek. A magabiztos előnyt könnyedén őrizte az MTK, s a fordulás után ugyan a 2010-ben két győzelmet és két döntetlent elért vendégek mindent megtettek, de Pál gólja eldöntötte a mérkőzést, melynek hajrájában még egy kiállítás és egy újabb gól súlyosbította Szentes Lázár csapatának életét.

Egygólos vereséget szenvedett a Budapest Honvédtól a hazai pályán futballozó Újpest FC. Az első félidőben mindkét együttes sokat hibázott a mezőnyben, a 39. percben tizenegyeshez jutottak a lila-fehérek, de Kabát a kapu mellé lőtte a büntetőt. A szünet után Diego egy 50 méteres sprint után nagy gólt lőtt az élvonalban ezen a meccsen debütált Horváth hálójába. A hazaiak igyekeztek mindent megtenni az egyenlítés érdekében, de a játékukban nem volt elképzelés, így bár helyzetekig néha eljutottak, nem sikerült pontot menteniük. Az Újpest öt tavaszi bajnokijából négyet elvesztett, s a Magyar Kupa elődöntőjében is kikapott a ZTE-től.

A Videoton, még péntek este, hazai pályán 4-2-re legyőzte a bennmaradásért küzdő Szombathelyi Haladást így megelőzte a tabella élén a címvédő Debrecent. A Videoton szurkolók egyetlen bánata az lehet, hogy megszakadt a csapat hat bajnoki találkozón át tartó gólmentes sorozata. A fehérváriak legutóbb a 13. fordulóban, a Vasas 4-2-es legyőzésekor kaptak gólt.

A kiesés elől menekülő Haladás a biztonságra törekedett a bajnokaspiráns Videoton ellen, de a szombathelyiek csak a 30. percig őrizték sikerrel a döntetlent, ráadásul ekkor Guzmics segítette vezetéshez a hazaiakat. A Haladás egyébként jól szűrte az akciókat, de a pontrúgásokkal nem tudott mit kezdeni. A Videoton két szabadrúgása is gólt eredményezett, mindkétszer Nikolics talált a hálóba. A második félidőben is uralta a játékot a Fehérvár és újabb gólt szerzett, igaz ehhez Guzmics második szerencsétlen mozdulata kellett. A találkozó hajrája előtt a semmiből szépített a Szombathely egy kezezés miatt megítélt büntetőt értékesítve, majd kilenc perccel a vége előtt szorosabbá tette a meccset. A Haladás azonban nagyon későn ébredt, így a Videoton 4-2-es győzelme megérdemelt.

KAPOSVÁR-PAKS 1-1 (0-0)
Kaposvár, 1500 néző. Jv.: Kassai
Kaposvár: Milinte - Grúz, Petrók, Zahorecz - Gujic, Sztanics (Farkas Z., 85.), Maróti, Balázs B. (Kulcsár, 61.), Junior - Oláh, Culum (Bőle, 65.)
Paks: Kovács A. - Horváth L., Éger, Gévay - Nikolov (Heffler 62.), Fiola, Böde, Vári, Vayer (Urbán 82.) - Kiss T. (Horváth S., 91.), Tököli
Gólok: 0-1 Tököli (67.), 1-1 Zahorecz (80., 11-esből)

GYÕR-PAKS 1-1 (1-0)
Győr, 3000 néző. Jv.: Vad
Győr: Sánta - Babics, Fehér Z., Eugene, Szabó O. - Tokody (Phantkhava, 84.), Kiss M. (Dinjar, 46.), Pilibaitis, Kink - Nicorec (Koltai, 69.) - Alekszidze
Pápa: Szűcs L. - Venczel (Rebryk, 80.), Tóth G., Farkas V., Rajnay - Varga G., Bárányos, Gyömbér, Heffler - Jovánczai (Granát, 67.) - Bali (Orosz, 46.)
Gólok: 1-0 Kink (41.), 1-1 Orosz (81.)

KECSKEMÉT-DIÓSGYÕR 1-1 (1-1)
Kecskemét, 3000 néző. Jv.: Szilasi
Kecskeméti TE: Lazareanu - Schindler, Gyagya, Lambulics, Szűcs - Bagi, Csukica, Vörös (Szavics 76.) - Bori, Montvai (Dudu, 46.), Csordás (Simon, 46.)
Diósgyőri VTK: Malinauskas - Bognár, Jaknic, Gal, Búrány - Balajti, Takács, Vukadinovic, Lippai (Somorjai 79.) - Brnovics (Roszel 62.), Bajzát (Dobos 87.)
Gólok: 0-1 Balajti (7.), 1-1 Csukics (86.)
Kiállítva: Bognár (74.)

MTK-NYÍREGYHÁZA 4-0 (2-0)
Hidegkúti Stadion, 500 néző. Jv.: Farkas
MTK: Filipovics - Vági, Rodenbücher, Balogh B., Hidvégi - Pintér Á., Szatmári L. (Hauser, 86.), Vadnai (Nikházi, 74.), Könyves (Lázok, 71.), Kulcsár - Pál
Nyíregyháza: Ovszijenko - Miskolczi, Struhár, Balbinot, Nánási - Nacim (Pákolicz, 81.), Davidov, Bosnjak, Homma - Bouguerra (Fekete, 46.), Andorka (Lacalle, 61.)
Gólok: 1-0 Kulcsár (25.), 2-0 Könyves (26.), 3-0 Pál (62.), 4-0 Lázok (90.)
Kiállítva: Davidov (85.)

ÚJPEST-BP. HONVÉD 0-1 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, 3247 néző. Jv.: Veizer
Újpest FC: Horváth T. - Szokol, Vaskó, Vermes, Pollák - Millar (Vasziljevics, 63.), Korcsmár, Varga R. (Simek, 36.), Tóth N. (Kovács D., 63.) - Foxi, Kabát
Budapest Honvéd: Tóth I. - Takács Á. (Bajner, 43.), Debreceni, Botis, Nagy Z. - Abass, Akassou, Coira (Horváth A., 68.), Hajdú, Diego (Jancsuk, 88.) - Abraham
Gól: 0-1 Diego (51.)

ZALAEGERSZEG-DEBRECEN 4-1 (2-0)
Zalaegerszeg, 4062 néző. Jv.: Solymosi
ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovics, Bogunovic, Panikvar (Todorovics, 60.) - Sluka, Kamber, Máté, Illés (Szalai, 80.) - Magasföldi (Balázs, 54.), Pavicsevics
DVSC: Poleksic - Bodnár, Mijadinoszki, Mészáros, Laczkó (Vinicius, 81.) - Szakály P. (Yannick, 53.), Ramos (Coulibaly, 30.), Varga J., Czvitkovics - Rudolf, Feczesin
Gólok: 1-0 Sluka (12.), 2-0 Pavicsevics (33.), 3-0 Illés (58.), 3-1 Coulibaly (73.), 4-1 Szalai (82.)

VIDEOTON-HALADÁS 4-2 (3-0)
Székesfehérvár, 3266 néző. Jv.: Iványi
Videoton FC: Sebők - Lázár (Milanovics, 35.), Horváth G., Radovics, Andics - Sándor Gy., Farkas I. B., Polonkai (Szakály D., 58.) - Farkas II. B., Nikolics (Lencse, 76.), Alves
Szombathelyi Haladás: Rózsa - Schimmer, Guzmics, Lengyel, Tóth P. - Halmosi, Nagy G. (Irhás, 82.) - Simon Á., Sipos (Iszlai, 53.), Bogdanovics (Simon A., 68.) - Oross
Gólok: 1-0 Guzmics (30. - öngól). 2-0 Nikolics (36.), 3-0 Nikolics (38.), 4-0 Guzmics (56. - öngól, 4-1 Tóth P. (73., 11-esből), 4-2 Oross (81.)