393.83
367.74
0

A Ferrari eddig mindent megnyert

Valenciában egy háromnapos tesztsorozattal hivatalosan is megkezdődött a felkészülés a Formula-1-es világbajnokság idei versenyeire. Mindhárom napon a Ferrari volt a leggyorsabb. Bemutatkozott új autójával Alonso, Barrichello, Button, Kubica, Rosberg és Schumacher is.

Az első két napon Felipe Massa volt a leggyorsabb a Ferrarival (1:11,722), a két nap alatt összesen 226 kört teljesítve. A braziltól a harmadik napon csapattársa, Fernando Alondo vette át a maranellóiak gépét, és - szintén az élen zárva (1:11,470) - 127 kört teljesített új munkaeszközével.

Mindhárom napon másodikként zárt a Sauber Pedro de la Rosával (1:12,034), és Kobajasival (1:12,056). A BMW által tervezett Ferrari motoros autó a három nap alatt 250 kört teljesített. A Sauber a három nap alatt hét tized másodpercet gyorsult.

Az összesítésben a képzeletbeli harmadik helyen a McLaren-Mercedes végzett, amit minden nap más versenyző próbálhatott ki. A tesztpilóta Paffet (1:13,846) után Hamilton (1:12,256), majd a friss igazolás, a címvédő Button (1:12,951) is kipróbálhatta az autót. A McLaren összesen 276 kört teljesített a három nap alatt, az első napi idejéhez képest egy másodpercet javítva szerda estig.

A Mercedesben Rosberg (1:12,899) és a visszatérő Schumacher (1:12,426) is másfél napot tesztelt, összesen 280 kört teljesítve. Ám amíg a Ferrari a három nap alatt több, mint egy másodpercet gyorsult, a Mercedes mindössze fél másodperccel lett gyorsabb.

A Renault nem tűnt gyorsnak, ám a három nap alatt végül Kubica (1:12,426) az ötödik időt érte el. Újonc csapattársa, az orosz Petrov (1:13,097) bő fél másodperccel maradt el tőle. A Renault három nap alatt 263 kört teljesített, és a túlzottan óvatos kezdés után két és fél másodpercet gyorsult.

A képzeletbeli listán a hatodik helyre a Toro Rosso állhatott. Buemi (1:13,823) és Alguersuari (1:12,576) az első napi váltóproblémák után végül összesen 222 kört teljesítettek.

Az utolsó helyen a Williams alakulata zárt, amely bejáratta az újonc csapatok által is használt Cosworth motort. Barrichello (1:13,377) 182 kört, újonc csapattársa, Hülkenberg (1:13,699) egy nap alatt 126 kört teljesített, így nála csak Alonso ült egy napon többet autóban. Az utolsó napon a teszteken szokatlan módon Hülkenberg összeötközött Pedro de la Rosával, de mindketten folytatni tudták a gyakorlást.

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.