eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Crespo: több gólt kell rúgni, mint az ellenfél

Hernán Crespo négy éve már megtapasztalta a csalódás keserű ízét, hiszen ott volt abban az argentin válogatottban, amely hatalmas meglepetésre már a csoportkörök után csomagolhatott. A Chelsea csatára egyike a 2002-es csapat kevés túlélőinek, ami nem is csoda, hiszen megbízhatóan termeli a gólokat. Az interjúban a halálcsoportokról és a továbbjutás pszichológiájáról is beszél.

Négy éve is az úgynevezett "halálcsoportban" voltak, idén is abba kerültek. Hogyan reagáltak, amikor kiderült, hogy Hollandiával, Elefántcsontparttal és Szerbia-Montenegróval sorsolták össze Önöket?

Valami olyasmit éreztünk, hogy "jaj, már megint?". De a tiszteletlenség szándéka nélkül és jól megrágva a szavaimat, hiszen bármi megtörténhet, azt gondolom, hogy négy éve nehezebb csoportban voltunk, mint idén.

Szóval mi a továbbjutás titka?

Több gólt kell rúgni, mint az ellenfél...A viccet félretéve: azt gondolom, hogy a nyugalom érdekében az első két meccset meg kell nyerni. Vagy legalább az elsőt. Ez megnyugtathat minket. A másik minimális elvárás az, hogy nem szabad elveszíteni a második mérkőzést, miként az 2002-ben történt. Ráadásul nem akármilyen második meccset vesztettünk el, hanem az Anglia ellenit, ami egyedülálló összecsapás. Az angoloktól kikapni sok mindent jelent - klasszikus párosításról van szó.

Más a pszichológiai hatása?

Igen, és ezért más a helyzet idén. Lehet, hogy hasonló helyzetbe keveredünk - bár remélem, nem így lesz - de akkor sem veszítünk el egy derbit. Márpedig ennek komoly pszichológiai hatása van.

Milyen a hangulat az argentin csapaton belül?

A hangulat egyrészt kitűnő: nagyszerű képességekkel rendelkező játékosaink vannak, emberileg is kiemelkedőek. Másrészt a tavaszi két vereség (az egyik Anglia ellen) rossz szájízt okozott. Ott van a gond, hogy egy válogatott mérkőzés előtt három nap összetartás van, tehát nincs igazán idő a közös edzésekre. Pedig fontos a különböző csapatrészek összecsiszolása. Ez időigényes, de az alapanyag jó.

A csoportmérkőzések után, kitől tartanak?

Valójában ezen nem kellene előre gondolkozni, de ha már itt tartunk: ha továbbjutunk, akkor Angolával, Mexikóval vagy Portugáliával kerülhetünk szembe. Tehát elméletileg a nyolcaddöntőben nem várna ránk túl nehéz feladat. De ehhez először tovább kell jutnunk a csoportból. Csak azt követően van értelme számolgatni.

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×