eur:
393.12
usd:
367.3
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György

Huszonhét éve küldték el az első e-mailt Kínából

Huszonhét évvel ezelőtt küldték el az első e-mailt Kínából - számolt be az évfordulóról a Hszinhua hírügynökség vasárnap.

Az elektronikus levelet 1987. szeptember 14-én egy pekingi számítógépes laboratórium juttatta el sikeresen egy német egyetemnek. Az üzenet a következőképp hangzott: "A nagy falon át a világ minden sarkába el tudunk érni".

Az eltelt alig három évtized hatalmas fejlődést hozott Kínában is az internethasználat terén: jelenleg 632 millió a netezők száma, ami a világ legnépesebb internetes közösségét jelenti.

A Kínai Internet Társaság vasárnapi nyílt levelében hangsúlyozta, hogy a netet a politika, a gazdaság, a kultúra, az egészségügy és az oktatás területén is széles körben használják, és az élet minden területére nagy hatást gyakorol.

Az évforduló alkalmából a társaság felelősségteljes internetezésre szólította fel a felhasználókat, és közös munkára hívta fel őket a net egészséges fejlődése érdekében.

A világ első e-mailjének sikeres "kézbesítése" Ray Tomlinson amerikai programozó nevéhez fűződik: a szakember 1971 októberében két egymás mellett lévő számítógépet használt az elektronikus levél küldéséhez és fogadásához.

Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×