eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Hatalmon marad a jobboldal, vagy visszatér a bal?

Képviselőházi és szenátusi választások kezdődtek vasárnap Olaszországban, amelyen a két fő rivális a Silvio Berlusconi miniszterelnök vezette jobboldali Szabadság Háza és a Romano Prodi volt kormányfő fémjelezte baloldali Unió.

A szavazás két napig tart, és több mint 47 millió állampolgár voksolhat.

Szakértők szerint az ország gazdasági helyzete, a kormány iraki politikája és a családok boldogulásának lehetősége lesznek a legfontosabb döntési szempontok.

Silvio Berlusconi, a Forza Italia párt alapítója, először 1994 márciusában lett miniszterelnök, de kormánya mindössze 8 hónapig maradt fenn.

2001-ben már a Szabadság Háza-koalíció vezetőjeként nyerte meg a választásokat, és azóta folyamatosan ő kormányoz.

Romano Prodi 1995 februárjában alapította meg az Ulivo (Olajfa) baloldali párszövetséget.

Az 1996-os választási győzelem után 1998-ig miniszterelnök volt, majd 1999 és 2004 között az EU-bizottság elnökeként tevékenykedett.

Kampánycsend-sértés-e az SMS?

A két tömörülés az utolsó pillanatig folytatta az egymás elleni harcot, és kölcsönösen egymást vádolták a kampánycsend megsértésével.

A miniszterelnök tömörülése azt sérelmezte, hogy a Demokratikus Baloldal szombaton kiadott egy sajtóközleményt, amely Silvio Berlusconi péntek esti televíziós szereplésének gyenge nézettségén ironizált, míg az Unió szerint a jobboldali koalíció SMS-ekben buzdította az embereket a kormánypártokra való szavazásra.

Címlapról ajánljuk
Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

Kempf Zoltán egy időre háttérbe szorítja az influenszerkedést, és megcélozza az olimpiát

A világbajnok BMX freestyle-os néhány évre abbahagyta a versenyzést, de amikor a sportága bekerült az olimpiai programba, hamar visszatért. A népszerű influenszer az InfoRádióban elmondta: a BMX freestyle-ban nem lehet előre jósolni vagy esélyeket latolgatni, sok tényezőtől, körülménytől függ, hogy sikerül egy-egy verseny, de a kvótaszerzés lesz a célja a júniusi, budapesti olimpiai selejtezőn.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×