eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Harmincezer Elvis-utánzó kerülhet az utcára

Elvis Presley harminc évvel ezelőtt bekövetkezett halála óta nem csak a jogtulajdonosok, de utánzói is igen jól megélnek a Király örökségéből. Ennek most úgy tűnik, vége, hiszen a Presley-jogok új tulajdonosa világossá tette: szeretne véget vetni ennek a gyakorlatnak.

Az Egyesült Államokban mintegy 30 ezer ember él abból, hogy Elvis Presley-t utánozza. Nem kis üzletről van szó, hiszen vannak olyan imitátorok, akik éves szinten akár 300 ezer dollárt (mintegy 65 millió forintot) is megkeresnek.

Bevételeik azonban most veszélybe kerülhetnek, hiszen Robert Sillerman, a Presley-jogok tavaly óta 85 százalékos birtokosa bejelentette: nem kívánja tovább tétlenül szemlélni, hogy bárki ingyen használja Elvis nevét.

A CKX vállalat tulajdonosa tavaly 114 millió dollárt fizetett az Elvis Presley Enterprises 85 százalékos tulajdonrészéért, melynek részeként meghatározó befolyást szerzett a név, a mephisi ház és az imidzs fölött (Elvis Presley zenéje nem volt része a megállapodásnak).

Robert Sillerman tervei között szerepel egy Elvis köré épülő Las Vegas-i show beindítása, valamint az énekes utolsó otthonával szemben egy 400 szobás szálloda felépítése. "Ha olyan előadást készítünk, amely Elvis-utánzókra épül, akkor nincs értelme hagyni, hogy mindenhol engedély nélküli Elvis-imitátorok lépjenek föl".

Az európai Elvis-utánzóknak ugyanakkor egyelőre nem kell tartaniuk a jogi megtorlástól, ugyanis a földrészre más törvények vonatkoznak.

Címlapról ajánljuk
Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

Oeconomus kiszámolta, mi az olimpikonná válás ára

A nagy nemzetközi sportesemények kapcsán általában a közvetlenül látható eredményeket értékeljük, vagyis a kimagasló sportteljesítményt, ugyanakkor sokan felhívják a figyelmet arra a hosszú évekig tartó munkára és a kitartásra is, amely egy-egy teljesítmény mögött áll – ez áll az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzésében, amely az olimpikonná válás árát vizsgálta.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Dani Rodrik figyelmezteti az Egyesült Államokat: nem érdemes egy távolodó célt üldözni

Számos ország közelmúltbeli esete azt mutatja, hogy a feldolgozóipari foglalkoztatás növelése ahhoz hasonló, mint amikor egy gyorsan távolodó célpontot üldöznénk. Az automatizálás és a képzettséget igénylő technológiák jelentősen valószínűtlenné tették, hogy a feldolgozóipar olyan munkaerő-felszívó hatással bírjon, mint amilyennel egykor rendelkezett. Ez azt jelenti, hogy a jövő „jó munkahelyeit” a szolgáltatóiparban kell megteremteni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×