eur:
393.1
usd:
367.1
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György

Ezt gondolja az ellenzék a legújabb nemzeti konzultációról

Az összes ellenzéki párt kritikával fogadta, hogy az úgynevezett Soros-tervről nemzeti konzultációt indítanának a kormánypártok.

Botka László, az MSZP miniszterelnök-jelöltje arra szólította fel a kormányt, hogy igazi kérdésekről, például az egészségügy helyzetéről szóljon a nemzeti konzultáció. A szocialista politikus közleményében azt írta, hogy a Fidesznek további félelemkeltés és összeesküvés-elméletek gyártása helyett inkább

Magyarország valódi gondjaival kellene végre foglalkoznia.

Hasonló állásponton volt Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője is, aki úgy látta, hogy az egészségügy és az oktatás problémái mellett az elvándorlás jelenleg a magyar családok legsúlyosabb terhe.

"Valószínűleg a magyar családoknak ezek a legfontosabb kérdések, a Fidesz számára a Soros-terv, a menekültválság kerítésestül, konzultációstul, letelepedési kötvényestül pedig egy mocskos üzlet" - fejtette ki.

Jakab Péter, a Jobbik szóvivője úgy vélte, hogy a kormány által indított nemzeti konzultációk olyannyira a Fidesz saját szavazóinak szólnak, hogy más nem is nagyon küldi vissza őket.

"Ezekkel csak egy probléma van: soha nem értelmes kérdésekről szólnak, és nem is az a céljuk, hogy valódi konzultációt folytasson a kormány a társadalommal, hanem az a cél vezeti a Fideszt, hogy mozgósítsa és izgalmi állapotban tartsa a saját szavazótáborát"  emelte ki.

Kanász-Nagy Máté, az LMP szóvivője szerint a vizes vb miatt leszedett Soros-plakátok után

a kormánypártok folytatják a hangulatkeltést.

"Erre újabb közpénzmilliárdokat fognak elnölteni Habony és Vajna propagandamédiájában, és úgy tűnik, hogy továbbra is egy egyetlen egy szóból álló kampányt látunk a Fidesztől. Már 2014-ben is az volt a választási ígéretük, hogy folytatjuk, most ezt a szót cserélték eg ymásik szóra, ez az, hogy Soros" - hangsúlyozta

A Demokratikus Koalíció arra szólította fel a miniszterelnököt, hogy ne ostoba kampányokra költse a magyarok pénzét, a Párbeszéd úgy látja, hogy a Fidesz "egy nem létező tervvel, a Soros-tervel" próbálja félelemben tartani és gyűlöletre hangolni az embereket, az Együtt szerint pedig „a Kubatov-listát bővíti az újabb hazug konzultációval a Fidesz”.

Címlapról ajánljuk

Závecz: a Fidesz és még öt erő szerezhet EP-mandátumot

Tovább csökkent a Fidesz támogatottsága, de április első felében még így is a választók negyede mellette volt; Magyar Péter pártjának EP-listája a harmadik helyen áll – derül ki a Závecz Research Intézet friss méréséből. A részletekről az InfoRádió Závecz Tibort kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Ha nem vállaljuk be az áramszünetet, akkor 10-15 évvel tovább tart a zöld átállás

Ha nem vállaljuk be az áramszünetet, akkor 10-15 évvel tovább tart a zöld átállás

Drágulhat a gáz Európában, ami versenyképességi bajokhoz és akár a következő gazdasági válsághoz is elvezethet, hiszen 90%-os a kontinens importkitettsége, amit kihasználhatnak a nagy LNG-szállítók – hívta fel a figyelmet a Portfolio-nak adott exkluzív nagyinterjúban Lakatos Benjamin. A svájci székhelyű MET Csoport elnök-vezérigazgatója példátlan módon levezette, hogy milyen fázisokon keresztül ért a tetőpontjára 2022-ben az európai gázválság, és rögzítette: ha az akkor elpárolgott óriási összegek felét energiaberuházásokra költötte volna a kontinens, akkor most nem lennének energiaproblémái. A mai helyzetet úgy látja: megszűnt a régiónkban a gázellátási kockázat, de Ukrajnában a télen még lehetnek gondok a gáztárolók bombázásából. Az energiapiaci szakember szerint lehetne akár gyorsítani is a zöld átálláson, de "ha nem vállaljuk be, hogy időnként áramszünet is lehet", akkor a 2030-2040 közöttre tervezettnél 10-15 évvel tovább tart a folyamat; így a földgázra is tovább lesz szükség. 50 éves távon azonban már teljesen biztos abban Lakatos, hogy a lakosság szinte csak áramot fog használni, földgázt, benzint és gázolajat nem. Az interjúban több sportos hasonlatot is említett, így például azt, hogy az energiaiparban "már nagyon sokat edzettünk, csak még nem tudjunk, hogy focizni fogunk, birkózni vagy kézilabdázni"; emiatt sürgette egy egységes szabály- és mérési rendszer kialakítását.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×