eur:
394.08
usd:
368.38
bux:
66376.55
2024. április 25. csütörtök Márk

"Problémát jelent, ha a távközlés fejlődését egy adóval visszavetik"

A telekommunikációban befektetett minden forint négy-öt forintnyi GDP-növekedést eredményez, ezért is gond, ha a szektorban megállnak a beruházások - mondja a Telenor Magyarország vezérigazgatói stratégiai tanácsadója, Drozdy Győző.

Van abban ráció, hogy a kormány fogyasztási típusú adókat vezet be, de az több megfontolást igényelne, hogy melyik termékekre vetnek ki adókat - mondta az InfoRádiónak a Telenor Magyarország vezérigazgatói stratégiai tanácsadója.

Drozdy Győző kiemelte: a távközlésnek mint iparágnak, nagymértékű multiplikátor hatása van, vagyis egy beinvesztált forint négy-öt forint GDP-növekedést eredményez. A távközlés gyorsan fejlődő iparág, jelentős fejlesztés alatt áll, ezért problémát jelent, ha a fejlődést egy adóval visszavetik - tette hozzá.

A stratégiai tanácsadó emlékeztetett arra, hogy az első távközlési adó kivetésekor megpróbálták a költségeket átalakítani, a fejlesztések nem a tervezett ütemben végezték és elbocsátásokat hajtottak végre. Az elmúlt hetekben bejelentett új távközlési adónál válaszút elé érkezett a cég, és azt mérlegelték, hogy megpróbálják-e ezt is a belső változásokkal kezelni, de végül arra jutottak, hogy mindez nem lenne jó az országnak, mert visszafogná a gazdasági növekedést - fejtette ki.

Drozdy Győző kiemelte: a Telenornál úgy gondolták, hogy amíg a két adó párhuzamosan fennáll, talán felelősebb magatartás, ha nem fogják vissza a beruházásokat, hanem megpróbálják megosztani a terhet az előfizetőkkel. A cég ezért érvényesíti az árakban az új adót.

A távközlési adóról május 18-án döntött a parlament. Ez hívásonként és megkezdett percenként két forint lesz. A július 1-jétől hatályos törvény alapján két forintot kell fizetni a szolgáltatónak minden elküldött üzenet után is. Az új adót augusztustól szedik be a szolgáltatóktól.

Hanganyag: Hlavay Richárd

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Alig mozdult az amerikai részvénypiac

Reggel az ázsiai tőzsdéken kedvező hangulatban telt a kereskedés, ezt követően azonban Európában és Amerikában is elfogyott a lendület délutánra a tőzsdéken. Az üzemanyagárakról szóló bejelentést követően is erős a Mol, az olajcég árfolyama  2 százalékos pluszban zárt. Amerikában kis mértékű, vegyes irányú elmozdulás volt látható. Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×